Zobacz zburzony w czasie wojny Pałac Saski w krajobrazie dzisiejszej Warszawy

13-09-2014, 11:01

Wystarczy skorzystać z interaktywnej aplikacji Saski360, by móc podziwiać nieistniejące budowle zarówno z perspektywy przechodnia, jak i z lotu ptaka.

Pałac Saski został zniszczony przez hitlerowców po upadku Powstania Warszawskiego w grudniu 1944 r. Po wojnie odnowiono jedynie małą część dawnej kolumnady prowadzącej z placu do ogrodu, gdzie mieści się Grób Nieznanego Żołnierza.

Wizualizacje na stronie saski360.pl przedstawiają kompletną zabudowę, czyli dominujący Pałac Saski, a także Pałac Brühla oraz kamienice przy ul. Królewskiej.

Saski360 - zrzut ekranu

– Prace nad tym projektem podzielone były na dwa etapy: z jednej strony zbieraliśmy bazę materiałów multimedialnych, w tym zdjęcia lotnicze oraz panoramy wykonywane zarówno z lotu ptaka, jak i z ziemi. Z drugiej strony na podstawie już istniejącej koncepcji odbudowy pałacu Saskiego pracowaliśmy nad modelem trójwymiarowym – tłumaczy Tomasz Ogrodzki, dyrektor zarządzający firmy SkyConcept, która przygotowała wizualizacje.

Platforma została stworzona m.in. z wykorzystaniem dronów, dzięki którym można było pokazać poszczególne obiekty z różnych perspektyw.


Źródło: Newseria
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy