Zobacz, jak obsługuje się okulary Google Glass (wideo)

30-05-2012, 14:35

Gavin Newsom to pierwszy amerykański polityk, który założył komputerowe okulary Google. Przy okazji wyszło na jaw, że to niezwykłe urządzenie jest obsługiwane dotykowo, a Newsom twierdzi, że wrażenia przy korzystaniu z tego urządzenia znacznie przewyższają oczekiwania.

Na początku kwietnia firma Google oficjalnie poinformowała, iż pracuje nad projektem Glass, czyli nad urządzeniem, które praktycznie będzie smartfonem w formie okularów. Firma pokazała przybliżony wygląd urządzenia i oczekiwane funkcjonalności. Wiadomo, że obraz ma być wyświetlany na jedno oko, a urządzenie ma oferować łączność 3G oraz sterowanie za pomocą głosu.

Nieoczekiwanie współzałożyciel Google Sergey Brin pojawił się z urządzeniem Google Glass w programie The Gavin Newsom Show produkowanym przez Current TV. Rozmawiający z nim Gavin Newsom (zastępca gubernatora stanu Kalifornia) został sfotografowany za pomocą okularów, po czym Brin pozwolił mu założyć okulary i zobaczyć zdjęcie.

Czytaj: Google prezentuje komputerowe okulary (wideo)

Na nagraniu widać, że Brin obsługuje komputerowe okulary, dotykając poszerzonej powierzchni po prawej stronie obudowy (z tej strony znajduje się także ekran). Brin przyznał, że prace nad urządzeniem trwały od 2-3 lat, natomiast on sam jest zaangażowany w projekt od roku. Być może urządzenie pojawi się na rynku w przyszłym roku. Model prezentowany przez Brina jest nadal prototypem.

Wired pytał Newsoma o wrażenia, jakie towarzyszą korzystaniu z Google Glass. Polityk stwierdził, że urządzenie jest bardzo lekkie i niemal się go nie czuje, a jakość obrazu jest zadziwiająco dobra. Jego zdaniem Glass już teraz oferuje więcej, niż ludzie się spodziewają.

Poniżej nagranie Current TV:

Czytaj: Komputery noszone jak ubranie? Google i Apple o tym myślą...


Źródło: Current TV, Wired
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031