Znane i lubiane metody odchudzania

16-10-2018, 13:04

Odchudzanie to temat, który cieszy się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Powstają nowe diety cud, które gwarantują szybkie efekty, pojawiają się kolejni specjaliści i youtuberzy, którzy twierdzą, że znają sekret idealnej sylwetki. Jakie metody odchudzania są jednak najbardziej skuteczne?

mat partnera

Można próbować samemu

Początkowo wielu ludzi podejmuje walkę z nadprogramowymi kilogramami samodzielnie. Próbują kolejnych diet, starają się ćwiczyć i wspomagają się suplementami diety. Często dietę udaje się utrzymać jedynie przez kilka tygodni, przez co spada motywacja, a wszystkie plany są porzucane. Demotywuje również brak widocznych efektów, szczególnie wtedy, kiedy oczekuje się natychmiastowego spadku wagi o kilka kilogramów w ciągu zaledwie paru dni.

Samodzielne odchudzanie nie jest niemożliwe. Trzeba jednak podejść do tematu poważnie i przed rozpoczęciem diety zasięgnąć fachowych informacji. Warto znaleźć blogi tematyczne w internecie lub specjalistyczne artykuły dotyczące zdrowego żywienia i przygotować sobie przepisy na lekkie posiłki. Bazą do układania jadłospisu powinna być piramida żywienia, która jest punktem wyjścia dla wielu diet odchudzających. Ważna jest także cierpliwość - efekty ciężkiej pracy mogą pojawić się dopiero po kilku tygodniach.

Wizyta u dietetyka

Skorzystać można również z opcji odchudzania się z dietetykiem. Dietetyk, jako specjalista w sprawie żywienia, zleci wykonanie odpowiednich badań. Poprosi także o opisanie, z czego składały się poszczególne posiłki pacjenta w ostatnich kilku dniach. Na tej podstawie ustali, gdzie tkwi błąd w żywieniu oraz zaproponuje odpowiednią dietę. Podczas wizyty u dietetyka można otrzymać jedynie porady dietetyczne lub zamówić ułożenie szczegółowego jadłospisu na kolejne dni i tygodnie. Odchudzanie z dietetykiem z pewnością będzie skuteczne, o ile pacjent będzie się trzymał jego zaleceń.

Dieta z internetu

Istnieje również metoda, która niejako łączy w sobie dwie powyższe. W ostatnim czasie powstało wiele firm, które oferują gotowy plan dietetyczny oparty na specjalnie przygotowanych produktach. Jedną z najbardziej popularnych i jednocześnie najskuteczniejszych diet jest dieta Kalibra, która polega na spożywaniu posiłków ubogich w węglowodany i tłuszcze, a bogatych w białka o wysokiej wartości biologicznej. Skuteczność diety zapewniają trzy fazy: spadku wagi, przejściowa oraz podtrzymująca, które uczą zasad zdrowego żywienia. Na stronie https://dietakalibra.pl/ znaleźć można opis zasad stosowania tej diety oraz spis produktów w niej wykorzystywanych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag odchudzanietag komunikat firmytag dieta
To warto przeczytać
fot. Photo-Mixfot. Renault


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: