Znaki przeciwpożarowe i ewakuacyjne

23-04-2019, 08:39

Pożar jest jednym z największych niebezpieczeństw, z którymi możemy się zetknąć. Szczególnie groźnie wygląda to w budynkach, z których należy odpowiednio szybko się ewakuować, kiedy dojdzie do zaprószenia ognia.

strażak

Jeżeli dbasz o bezpieczeństwo swoich pracowników, koniecznie musisz zamontować w budynku znaki ochrony przeciwpożarowej, dzięki którym akcja ratunkowa będzie miała możliwość zakończyć się powodzeniem.

Niektóre znaki przeciwpożarowe zawierają sugestie dotyczące tego, w jaki sposób można uniknąć tego zagrożenia. Może być to przekreślony papieros, zapałka lub inne źródło ognia - w takiej sytuacji wiesz, czego nie wolno, aby nie doprowadzić do pożaru lub wybuchu. Inne z kolei informują, jakie kroki należy podjąć, kiedy już do pożaru dojdzie. Dowiesz się, gdzie znajduje się gaśnica, alarm, wewnętrzny hydrant lub telefon bezpieczeństwa.

Oznaczenia przeciwpożarowe w jasny i klarowny sposób informują, co należy i czego absolutnie nie można robić, gdy dojdzie do pożaru. To ważne, aby instrukcje na tablicy były czytelne i proste, ponieważ w panice związanej z takim zagrożeniem możemy mieć trudność w zrozumieniu zawiłych sugestii. Dlatego też znaki PPOŻ zostały opracowane tak, żeby nikt nie miał problemu z odpowiednim działaniem. W dodatku znaki pożarowe muszą być umiejscowione w taki sposób, aby każdy miał szanse je zauważyć. Użyta kolorystka (czerwień) przyciąga wzrok, więc na pewno nie przeoczy się tego typu piktogramów. Nie tylko ostrzegają nas one przed niebezpieczeństwem, lecz także pozwalają skutecznie przeprowadzić akcję ratunkową, zanim dojedzie straż.

Sprawdź profesjonalne znaki przeciwpożarowe techemznaki

Kiedy dojdzie do pożaru oprócz znaków informujących nas, gdzie znajduje się gaśnica lub inny sprzęt, bardzo ważne są znaki ewakuacyjne. To właśnie dzięki nim w jak najszybszy sposób możesz trafić do punktu wyjścia i unikniesz dalszego kontaktu z niebezpieczeństwem. Tego typu znaki także muszą być dobrze widoczne - powinny zostać zamontowane w odpowiednim miejscu i nie mogą być zbyt małe. W sytuacji zagrożenia kieruj się według ich instrukcji, a na pewno wydostaniesz się z budynku.

Według zasad BHP tego typu piktogramy muszą znaleźć się w każdym budynku użytku publicznego - sklepach, galeriach handlowych, szkołach, biurowcach. Specjaliści opracowali je w taki sposób, aby instrukcje były czytelne i zrozumiałe dla każdego. Znaki PPOZ i ewakuacyjne opierają się na oczywistych symbolach i kolorach, które każdy z nas podświadomie odczytuje np. jako zagrożenie (czerwona lub jaskrawożółta barwa) lub jako bezpieczeństwo (zielone znaki ewakuacyjne).


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag znaki przeciwpożarowetag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Chce.to

fot. ChivasRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: