Znaczenie męskiego zegarka

27-02-2019, 15:44

Jak się okazuje zegarek męski to dziś nie tylko akcesorium użytkowe. W biznesie jest on elementem budującym wizerunek. W wielu przypadkach ma także znaczenie symboliczne.

mat partnera

Element garderoby

Zegarek naręczny jest dla mężczyzny funkcjonalnym, modnym dodatkiem. Dzięki niemu stylizacja staje się bardziej oryginalna. Osoby, które śledzą modę męską wiedzą, że do każdego outfitu można dopasować inny czasomierz. Na rynku dostępnych jest wiele typów zegarków. Modne zegarki męskie znajdują się np. na: https://zegarmistrzlodz.com.pl/zegarki-meskie-c-3032.html. Producenci tworzą modele zgodnie z najnowszymi trendami. Można wybrać klasyczne zegarki na skórzanym pasku albo na bransolecie. Odpowiedni zegarek doskonale komponuje się z dobrze skrojonym garniturem i koszulą. Oczywiście nie tylko eleganckie modele czasomierzy są pożądanym elementem garderoby. Dla mężczyzn aktywnych, trenujących przydatnym dodatkiem są z pewnością zegarki sportowe, wyposażone w różne funkcje (pulsomierz, krokomierz, stoper, licznik kalorii). Takie zegarki ułatwiają trening i są bardzo wygodne.

Podkreślenie statusu materialnego

Jak już wspomniano, zegarek to również element podkreślający status materialny właściciela. Można przyrównać go do samochodu. Czasomierz z górnej półki cenowej od razu wskazuje na zamożność użytkownika. Oryginalny, szwajcarski zegarek podkreśla jego prestiż. Czasomierz ma znaczenie symboliczne. W biznesie wysokiej klasy zegarek wskazuje na punktualność kontrahenta, przywiązywanie uwagi do szczegółów i dodatków. Poza tym, widząc mężczyznę z takim czasomierzem przywołujemy na myśl osobę, która dba o siebie. Zazwyczaj wysokiej jakości zegarek idzie w parze z przemyślanymi stylizacjami. Niektórzy zastanawiają się dlaczego lubimy wydawać pieniądze na drogie zegarki, skoro te z niższej półki cenowej również wskażą nam godzinę. Odpowiedź jest prosta - bo lubimy ładne rzeczy. Jeśli stać nas na dany przedmiot, chcemy go mieć.

Inwestycja na przyszłość

Męskie zegarki to również inwestycja. Modele z najwyższej półki cenowej z czasem zyskują na wartości. Najdroższe czasomierze dostępne są na aukcjach i najczęściej nabywają je kolekcjonerzy. Najcenniejsze są te zegarki, których wyprodukowano niewiele np. jako edycję limitowaną. Ceny za najdroższe modele sięgają nawet kilku milionów dolarów.

Zegarek męski ma dziś ogromne znaczenie, dlatego warto zastanowić się nad modelem, przed dokonaniem zakupu. Czasomierz wskazuje nie tylko godzinę, jest także elementem prestiżowym. Warto również pamiętać, że noszenie nieoryginalnych czasomierzy, imitujących drogie modele jest prawdziwym nietaktem. Odkrycie takiego niewinnego oszustwa przez znawców branży może narazić właściciela na śmieszność. Warto dokonywać zakupów z rozwagą i wiedzą na temat poszczególnych modeli.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytać

fot. Kasperskyfot. bongkarnfot. LiveSpace  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: