Zmiany w domenach - firmy nieświadome

09-06-2009, 17:43

Możliwe będzie zarejestrowanie domeny firmowej. Najbardziej zainteresowani tym rozwiązaniem są go jednak nieświadomi.

Z początkiem przyszłego roku zajdą zasadnicze zmiany związane z domenami. ICANN rozpocznie rejestrowanie domen firmowych - oferta skierowana będzie przede wszystkim do największych przedsiębiorstw, gdyż wysoka będzie także cena - 185 tysięcy dolarów. Krok ten pozwoli firmom walczyć ze zjawiskiem cybersquattingu, a także efektywniej zarządzać swoją marką w internecie.

Jak jednak pokazują badania przeprowadzone przez Gandi.net, firmy nie wydają się być specjalnie zainteresowane tymi zmianami. Wynika to jednak prawdopodobnie z niewiedzy - zdecydowana większość przedsiębiorstw, jak również konsumentów, nie jest świadoma faktu zmian, które zajdą. Jednocześnie jednak te, które są tego świadome, widzą korzyści, jakie może przynieść zarejestrowanie tego typu domeny.

ICANN spodziewa się w przyszłym roku 300-500 wniosków o rejestrację. W taki sposób na pewno zostaną zarejestrowane największe korporacje, dla których oznaczać to może poprawę wizerunku marki, a także jej rozpowszechnienie - informuje agencja Reuters.


Źródło: Reuters
Tematy pokrewne:  

tag ICANNtag domenytag cybersquatting
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy