Zmiany personalne w Bonnier Business, Catvertiser, Cisco, Prowly, Qumaku, Sport.pl, Uberze

30-06-2017, 13:40

Awanse, przejścia, zmiany - w dzisiejszym przeglądzie znajdziecie zarówno te dotyczące startupów, jak i zachodzące w korporacjach. Zapraszamy do lektury.

  • Dr Odysseas Charalambous awansował na wiceprezesa Cisco w regionie Europy Wschodniej. Odysseas Charalambous jest absolwentem studiów doktoranckich w dziedzinie sztucznej inteligencji na UMIST (University of Manchester Institute of Science and Technology). Związany z firmą od 2006 roku, od 2011 roku kierował Cisco w regionie obejmującym Austrię, Czechy, Słowację i Węgry, a następnie wszystkie 15 krajów Europy Wschodniej, w tym Polskę (źródło: materiał prasowy Cisco).
  • Kamil Grosicki, pomocnik polskiej kadry i angielskiego klubu Hull City, został ambasadorem marki Sport.pl i weźmie udział w kolejnej odsłonie kampanii „Sport.pl to jest Twój live”. , zachęcając do korzystania z aplikacji sportowej Sport.pl LIVE, która już przekroczyła milion pobrań. W poprzednich odsłonach kampanii serwis promowali piłkarz Grzegorz Krychowiak i mistrzyni MMA Joanna Jędrzejczyk (źródło: materiał prasowy Agory).
  • Marcin Hołyst objął stanowisko prezesa Catvertiser – polskiej platformy do optymalizacji kampanii reklamowych na Facebooku. Odpowiada za rozwój firmy i jej strategicznych obszarów. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży reklamy i marketingu. Przez ostatnie 4 lata prowadził własną agencję PJP Media, wcześniej związany był z siecią reklamy video Instream Media, natomiast karierę w branży marketingu internetowego rozpoczął w BizOn media (ARBOinteracitive Polska) na stanowisku New Business Managera (źródło: materiał prasowy firmy Catvertiser).
  • Travis Kalanick, kontrowersyjny szef Ubera, przestał pełnić tę funkcję na wniosek głównych inwestorów firmy - podaje The Verge. Oficjalne oświadczenie zarządu firmy wiąże ten wniosek z osobistą tragedią w życiu Kalanicka, nie jest jednak tajemnicą seria skandali i kontrowersji będących udziałem firmy. Kalanick pozostanie w zarządzie firmy i zachowa większość udziałów.
  • Ignacy Morawski wzmocni Bonnier Business Polska. Zespół pod jego kierownictwem stworzy, we współpracy z „Pulsem Biznesu” i Bankier.pl, dział analiz i raportów branżowych. Do struktur Bonnier Business zostanie też włączony stworzony przez Morawskiego portal analityczny spotdata.pl, który będzie rozwijany poprzez rozbudowę baz danych i funkcji analitycznych. Morawski przez wiele lat pracował w sektorze bankowym jako główny ekonomista, odpowiedzialny za analizy makroekonomiczne. Był również członkiem zespołu przygotowującego prognozy makroekonomiczne w PAN, pracował także w think tanku WiseEuropa. Karierę rozpoczynał jako reporter ekonomiczny „Rzeczpospolitej”. Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim (źródło: materiał prasowy Bonnier Business).
  • Rafał Sałak z Prowly awansował, obejmując nowo utworzone stanowisko Head of Communication. Decyzja wynika z połączenia komunikacji wewnątrzproduktowej z pozostałymi działaniami komunikacyjnymi. Jednym z nowych zadań Rafała Sałaka ma być wsparcie klientów Prowly w tworzeniu czytelnej i wolnej od żargonu komunikacji (źródło: materiał prasowy Prowly).
  • Wojciech Włodarczyk pełni obowiązki prezesa firmy Qumak. Zastępuje Tomasza Laudy'ego, który zrezygnował ze stanowiska. Wojciech Włodarczyk ukończył Wydział Zarządzania i Marketingu – kierunek Finanse w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studia doktoranckie z dziedziny ekonomii. Prowadzi własną działalność doradczą głównie w branżach chemicznej, farmaceutycznej, naftowej, gazowej, energetycznej, spożywczej. Pracował na stanowiskach analityka, a następnie kierownika, był związany m.in. z Mennicą Państwową S.A., PKN ORLEN S.A. i Grupą Kapitałową ORLEN, Ernst & Young. Pełnił funkcje członka zarządu, zasiada w Radach Nadzorczych kilku dużych przedsiębiorstw (źródło: materiały firmy Qumak).

Zapraszam do nadsyłania komunikatów o zmianach personalnych w firmach związanych z e-biznesem i technologiami cyfrowymi: jr@di24.pl. Przegląd #personalia publikujemy co 2 tygodnie.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy