ZIPSEE „Cyfrowa Polska” wesprze twórczość artystów

23-02-2016, 20:17

Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT – ZIPSEE „Cyfrowa Polska” przeznaczy 150 tys. zł na wsparcie twórczości artystów, którzy nie mają możliwości, a także środków, na rozwój i promowanie swoich pasji.

Fundusze zostaną przekazane za pomocą platformy społecznościowej Patronite.pl, która wskrzesza ideę patronatu artystycznego, dostosowując ją do warunków cyfrowej rzeczywistości. Głównym zadaniem portalu jest wspieranie twórczości mniej znanych lub zupełnie nieznanych autorów. Comiesięczne wpłaty, zadeklarowane przez patronów, pozwalają autorom na swobodę twórczą i otwierają nowe możliwości w realizowaniu ich pasji.

Finansowe wyróżnienia od ZIPSEE „Cyfrowa Polska” trafią do zarejestrowanych w serwisie twórców. Raz w miesiącu wybierze ich specjalna kapituła, złożona m.in. z popularnych artystów, wspierających projekt Patronite.pl. Wśród nich znalazły się Katarzyna Nosowska, Kasia Klich oraz zespół The Dumplings. Twórców zarejestrowanych na portalu oceni także prof. Błażej Ostoja-Lniski z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz poetka i animatorka kultury Barbara Klicka.

Pierwsze artystyczne „stypendia” od ZIPSEE „Cyfrowa Polska” trafiły do trzech twórców: Joanny Ambrozji Lewandowskiej, która zajmuje się sztuką ręcznego introligatorstwa, Izabeli Wolskiej trudniącej się malarstwem olejnym i akrylowym oraz Justyny „Sosenki” Sosnowskiej, która skupia się na odtwarzaniu wizerunków postaci ze świata fikcji za pomocą kosmetyków, farb i podstawowych środków do charakteryzacji.


Źródło: Informacja prasowa. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031