Zimbabwe to rejon, który musisz zobaczyć – turystyczna perełka południowej Afryki

30-08-2019, 09:56

Afryka to rejon, który interesuje każdego, a zwłaszcza Europejczyków. Różnice kulturowe i przyrodnicze przyciągają uwagę, cieszą i inspirują do życia. Zimbabwe to kraj, który leży w południowej części tego kontynentu. Występuje tam wiele odmian nieznanych nigdzie indziej roślin, dzikie zwierzęta można zobaczyć z bliskiej odległości, a pogodna mentalność mieszkańców wpływa na dobre zmiany w swoim stylu bycia! Zimbabwe może być początkiem odkrywania wspaniałej pasji podróżowania po dalekich zakątkach globu. Będzie to początek zachwytu nie tylko tym, co obecne na miejscu, ale też tym, co historyczne. Dzieje Afryki są bogate, a pamięć o najważniejszych wydarzeniach i problemach społecznych, utrwalana jest w postaci np. organizowania specjalnych przestrzeni muzealnych.

zimbabwe

Wodospady Wiktorii, które zapierają dech w piersiach

Rzeka Zambezi to rzeka płynąca między Zimbabwe a Zambią. Znajdują się tam piękne wodospady Wiktorii. Takie widoki na długo zostają w pamięci, są przez turystów doceniane i lubiane ze względu na brak ingerencji człowieka. Wodospady wpisano na listę cudów świata, dziedzictwa UNESCO. Klasyfikuje się je jako typ kaskadowy, który sprawia, że woda spektakularnie spada po stopniach. Daje to wrażenie potęgi natury i rzeczywistego cudu. Fakultatywnie korzysta się z lotu nad wodospadami. Taka wycieczka wymaga odwagi, ale nie trzeba obawiać się braku bezpieczeństwa. Perspektywa, która odsłoni się "pod nogami" sprawi, że nabierzemy pełnego podziwu dla całego świata, nie tylko Afryki. Dzięki wycieczce samolotem zobaczymy wiele innych malowniczych terenów, a profesjonalna obsługa pilotów zagwarantuje dobrą atmosferę lotu. Poza wodospadami, Zimbabwe to też słonie, lwy, antylopy czy hipopotamy żyjące w swoich naturalnych środowiskach. W Europie spotkamy je wyłącznie w ZOO.

Odwiedź RPA i rejony winiarskie w Stellenbosch

Niedaleko Zimbabwe znajduje się Republika Południowej Afryki, do której warto wstąpić. Chociażby po to, aby poznać sztukę wyrabiania pysznych win i skosztować ich. Stellenbosch to miasto, które ma specjalne trasy winne - w tym rejonie gleby najlepiej nadają się do uprawy winogron i właśnie dlatego mamy tam łącznie ok. 300 winnic. Nie wszystkie można zobaczyć, ale wiele otwarto i udostępniono turystom. Poza plantacjami winorośli, na wycieczce w Stellenbosch zobaczymy typowe dla Afryki, piękne krajobrazy z ciekawymi odmianami roślinności i majestatycznymi górami. Stellenbosch słynie również ze stadionów piłki nożnej. Nie zabraknie też pól golfowych. Wyjazd do Zimbabwe się nie kończy - zobacz wszystkie wycieczki na stronie https://logostour.pl/kraje/zimbabwe.

Odwiedź Mandela House - dom Nelsona Mandeli

Jeśli chcemy zanurzyć się w historii i kulturze Afrykańczyków, w RPA odwiedźmy Madela House. Dla mieszkańców tego kontynentu Nelson Mandela pozostaje zawsze symbolem walki o równość wszystkich osób, niezależnie od koloru skóry. Mandela był charyzmatycznym przywódcą (prezydentem), nagrodzonym Pokojową Nagrodą Nobla. Jego historia nie była jednak łatwa i zwycięska, ale trudności, które przeszedł do dziś inspirują ludzi z całego świata - również miejsc oddalonych od RPA. Atrakcje turystyczne Zimbabwe to nie tylko zabawa, ale też refleksja. Z jednej strony mamy propozycję poznania cudów natury, z drugiej problemów społecznych i kulturowych. Mandela House to budynek, który był kiedyś pierwszym domem Nelsona Mandeli. Wrócił do niego po 27 latach przebywania w więzieniu. Dom pełni dziś funkcję muzealną, wnosi wartość edukacyjną, a obecność i zainteresowanie turystów jest wyrazem szacunku i upamiętnienia ważnych dla mieszkańców spraw. Przechodzenie z pomieszczenia do pomieszczenia jest dobrze zorganizowane, po drodze można zaopatrzyć się w praktyczne gadżety i pamiątki, a zrozumienie zawartych informacji przystosowano dla Europejczyków, którzy poradzą sobie z tłumaczeniem na j. angielski.

Dlaczego warto odwiedzić Zimbabwe, a zaraz potem Republikę Południowe Afryki? To zupełnie inna kultura, inna mentalność i inna historia. Otwieranie się na tę inność ubogaca, inspiruje i pozwala szerzej spojrzeć na swoją własną rzeczywistość. Wycieczka z biurem podróży jest przemyślana pod względem logistyki i bezpieczna - nawet w najbardziej problematycznych czy dzikich rejonach. Pobyt w Afryce będzie czasem regeneracji fizycznej i psychicznej, bo nawet zmęczenie wynikające ze zwiedzania czy chodzenia po niecodziennych regionach przyrodniczych, okaże się dużą dawką energetyczną. Zimbabwe nazywane jest często arkadią - miejscem, o którym każdy marzy, w którym można poczuć spokój i ukojenie wewnętrzne. Wynika to z fauny, flory i dystansu do życia większości mieszkańców. Dzięki urlopowi w Zimbabwe można zasmakować regionalnych potraw, zobaczyć gdzie leży klucz afrykańskiej kuchni i przenieść go do własnego gospodarstwa domowego. Poznanie tradycji afrykańskich to przygoda, o której trudno zapomnieć i o której tak naprawdę zapomnieć się nie chce!

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag Zimbabwetag turystykatag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Sirichai


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: