Zdjęcie na płótnie – co je wyróżnia?

26-09-2017, 12:05

Przed laty monarchowie oraz rodziny szlacheckie wynajmowały malarzy, którzy uwieczniali na płótnie twarze poszczególnych członków rodu. Obecnie rzadko zdarza się, by ktoś zamawiał portret u malarza artysty. Sporadycznie decydują się na taki krok osoby pragnące wykonać swoją karykaturę. Portrety znacznie częściej wykonuje się u fotografa. Istnieje jednak sposób, by połączyć fotografię z urokiem, jaki posiadają tradycyjne obrazy – jest nim drukowanie zdjęć na płótnie.

obraz

Wspomnienia zaklęte w fotografii

Fotografie pozwalają zatrzymać wspomnienia na dłużej. Portrety ukazują jak dorastają dzieci, a zdjęcia ślubne umożliwiają przedstawienie wszystkich emocji, jakie towarzyszyły nowożeńcom oraz ich gościom. Większość osób przechowuje zdjęcia w formie elektronicznej, jednak najważniejsze fotografie warto przechowywać w tradycyjny sposób. Najpiękniejsze z nich bądź te, które kryją za sobą wspaniałą historię, można wydrukować nie tylko na papierze fotograficznym, ale również na płótnie.

Zdjęcia na płótnie przypominają klasyczne obrazy. Tkanina, na której wydrukowana jest fotografia, jest napięta na drewnianej ramie, a samo zdjęcie wiesza się na ścianie. Dzięki temu fotografia jest wyjątkową ozdobą wnętrza i przypomina o ważnych chwilach wszystkim domownikom oraz ich gościom. Zdjęcie na płótnie jest trwałe, dzięki czemu przez wiele lat mogą zdobić dom, by następnie stać się pamiątką kolejnych pokoleń. Wydrukowanie na tkaninie portretu lub krajobrazu uchwyconego za pomocą aparatu pozwala uchronić fotografię przed jej utratą. Tkanina, na której drukuje się zdjęcie, jest pokrywana substancją podobną do tych, które stosują malarze, by przygotować płótno do nakładania farby. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu płótna do drukowania zdjęć, atrament jest odporny na blaknięcie na skutek promieniowania słonecznego oraz na rozmazywanie z powodu zamoczenia tkaniny. Odporność na wodę umożliwia czyszczenie obrazu za pomocą wilgotnej ściereczki, co sprawia, że fotografia zachowuje doskonały wygląd przez lata.

Fotografie do wydruku na płótnie – jak je wybrać?

Aby fotografia wydrukowana na płótnie zachwycała, powinno się odpowiednio dobrać rodzaj zdjęcia. Po wydrukowaniu najlepiej prezentują się zdjęcia portretowe, krajobrazy lub fotografie pozowane (na przykład ślubne). Niewskazane jest drukowanie na płótnie zdjęć, które mają wiele drobnych szczegółów – przykładowo, po wydrukowaniu zdjęcia grupowego wszystkie twarze będą niewielkie, przez co fotografia może stać się niewyraźna.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Plextor


Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.