Zarządzanie nieruchomościami na miarę XXI wieku

05-12-2018, 11:29

Budynki są jak ludzie, każdy z nich jest inny i każdy potrzebuje opieki dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Oczywiście odmienne oczekiwania mają także zamieszkujące je osoby. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby firma zarządzająca nieruchomościami posiadała w swojej ofercie kompleksowe usługi i potrafiła skutecznie nawiązać dialog z mieszkańcami budynku.

mat partnera

Standardowy model zarządzania nieruchomościami

Zarządzanie nieruchomościami to usługa polegająca na wykonywaniu czynności zleconych przez właściciela budynku. Obejmuje ona zatem zarówno bieżącą obsługę budynku, planowanie działań mających na celu jego rozwój, jak i doradztwo. Tyle, jeśli mowa o teorii. W praktyce pojęcie „zarządzania nieruchomościami” odnosi się również do szeregu innych, mniej lub bardziej skomplikowanych czynności, takich jak sporządzanie raportów z przejęcia nieruchomości, analiza dotychczas przyjętych rozwiązań, przedstawienie propozycji optymalizacji danych procesów, organizację i prowadzenie spotkań z mieszkańcami, egzekwowanie od dewelopera usunięcia usterek czy też opracowywanie wieloletnich planów remontowych.

Na czym polega nowoczesne zarządzanie nieruchomościami?

Naturalnie usługa usłudze nierówna. Firmy posiadające w swojej ofercie zarządzanie nieruchomościami wykonują powierzone im prace w sposób mniej lub bardziej profesjonalny. Nowoczesne marki posiadające duże doświadczenie branżowe chętnie odwołują się w swoich działaniach do innowacyjnych rozwiązań. Zazwyczaj oferty takich firm podzielone są na kilka obszarów, takich jak:

- Administrowanie nieruchomościami (obejmuje podstawowy zakres czynności zwykłego zarządu w tym m.in. planowanie remontów, prowadzenie dokumentacji technicznej, dbanie o stan budynku, analizowanie wszelkiego rodzaju dokumentów dotyczących nieruchomości, prace organizacyjne, windykacyjne, jak i obsługę prawną)

- Zarządzanie nieruchomościami (obejmuje pełen zakres prac w ramach usługi administrowania, a także dodatkowe czynności opisane w pierwszej części artykułu tj. „Standardowy model zarządzania nieruchomościami”).

- Zarząd powierzony (kompleksowa usługa uwzględniająca zarówno pełen zakres prac w ramach administrowania i zarządzania nieruchomością, jak i przejęcie decyzyjności i pełnej odpowiedzialności za nieruchomość. Rola Zarządu Wspólnoty zostaje przekazana danej firmie, natomiast rolę kontrolną i doradczą w formie Rady Nieruchomości pełnią wybrani właściciele).

- Doradztwo (usługa kierowana do osób potrzebujących pojedynczej pomocy w zakresie wskazanych obszarów).

- Księgowość Wspólnot (to nic innego, jak tylko nowoczesny system informatyczny zapewniający sprawny przepływ informacji, bieżące ewidencjonowanie i kontrolę wpłat, a także windykację należności. Dzięki opisanemu systemowi właściciele budynku mają dostęp do w/w informacji w trybie 24h. Oczywiście stwierdzenie to dotyczy wyłącznie zaawansowanych technologicznie rozwiązań).

Warto dodać, iż profesjonalne firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami nierzadko oferują także stworzenie tzw. Strefy Mieszkańców. Jest to typ dedykowanej aplikacji umożliwiającej czynne uczestnictwo w życiu wspólnoty mieszkaniowej.

Komu powierzyć zarządzanie nieruchomością?

Tak ważną rolę należy zlecić firmie posiadającej wieloletnie doświadczenie w branży. Dzięki nabytej wiedzy fachowcy dobiorą i wdrożą rozwiązania, które będą odpowiadały aktualnym potrzebom. Jedną z godnych polecenia firm jest PMM Zarządzanie Nieruchomościami w Warszawie, świadcząca usługi na najwyższym, światowym poziomie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać
fot. G DATA

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Kwiecień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: