Zapytaj Koalicję Antypiracką o opłaty za Creative Commons

18-04-2008, 09:16

Na 25 kwietnia Koalicja Antypiracka, Urząd Patentowy, Światowa Organizacja Własności Intelektualnej oraz ZAiKS zapowiadają konferencję "Jak przeciwdziałać piractwu intelektualnemu". W programie przewidziana jest również dyskusja panelowa.

Jak zapowiadają na swoich stronach przedstawiciele Urzędu Patentowego, konferencja ma na celu stworzenie otwartego forum wymiany opinii na temat stanu ochrony praw twórców w Polsce, jak również upowszechnienie wiedzy na temat możliwych form przeciwdziałania naruszeniom ich własności intelektualnej.

Konferencja odbędzie się w audytorium Biblioteki Narodowej w Warszawie (al. Niepodległości 213) w godzinach 9.00-17.00 i w założeniu ma się wpisywać w obchody Światowego Dnia Własności Intelektualnej.

Sonda
Czy środowiska chroniące własność intelektualną zajmą się problemem licencji CC?
  • Na pewno i z wielkim entuzjazmem
  • Tak, ale dopiero za kilka lat
  • Tak, ale tylko jeśli licencja ta się upowszechni
  • Nie
wyniki  komentarze

Oprócz obrad na temat ochrony własności intelektualnej przewidziana jest również dyskusja panelowa pt. "dokąd zmierza prawo autorskie we współczesnym świecie?". Według zapewnień organizatorów ma ona stanowić okazję do wymiany poglądów pomiędzy środowiskami zainteresowanymi przestrzeganiem praw do własności intelektualnej. 

Być może dla niektórych uczestników stanowić to będzie okazję do zapytania, co prowadzący sądzą o próbach pobierania opłat za twórczość opartą na licencji Creative Commons.

Pełen program wydarzenia można pobrać w postaci pliku PDF ze stron Urzędu Patentowego.

Przy okazji przypominamy, że choć 2 kwietnia odbyło się spotkanie środowisk promujących licencje typu Creative Commons z przedstawicielami Związku Artystów i Wykonawców STOART, ci ostatni jak do tej pory nie odpowiedzieli na pytanie o stanowisko względem respektowania woli artystów korzystających z licencji CC.


Źródło: Urząd Patentowy
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy