Zapraszamy na konferencję Startup Poznań 2015 - nowe technologie i biznes w nowym wydaniu

31-03-2015, 09:00

W dniach 21 i 22 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Startup Poznań 2015 - konferencja kierowana do osób, które tworzą lub chcą tworzyć firmy i szukają praktycznej wiedzy na temat tworzenia produktów, komunikacji z klientami czy zarządzania finansami firmy. Będzie to wydarzenie dla twórców firm technologicznych oraz tych wszystkich, którzy szanse rozwoju swojego biznesu upatrują w wykorzystaniu nowoczesnych i innowacyjnych metod zarządzania, marketingu i projektowania usług.

startup poznań

Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań i organizowane jest przez Miasto Poznań oraz partnerów inicjatywy Startup Poznań.

W ramach wydarzenia zaplanowano wystąpienia ponad 30 przedstawicieli świata biznesu i nowych technologii oraz 15 praktycznych warsztatów, które przeprowadzone zostaną przez przedstawicieli uznanych firm i światowych marek, takich jak np. Google, Microsoft czy Samsung.

21 kwietnia – startupy i technologie

Pierwszy dzień wydarzenia to dawka wiedzy o technologiach i najnowszych trendach w prowadzeniu biznesu. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień m.in. na temat zalet prototypowania i trendów technologicznych, a podczas jednego z wystąpień dowiedzieć się, czy startupy są tylko domeną informatyków. Zaplanowano także debatę przedsiębiorców, którzy z uczestnikami podzielą się własnymi doświadczeniami w realizowaniu pomysłów biznesowych. Na scenie warsztatowej odbędzie się 7 warsztatów, w tym takie, które pobudzą kreatywność oraz pokażą jak sprawnie poruszać się w świecie serwisów społecznościowych.

22 kwietnia – biznes w nowym wydaniu

Drugi dzień wydarzenia dedykowany jest wszystkim przedsiębiorcom, którzy szanse swojego rozwoju upatrują w wykorzystaniu nowinek biznesowych. Podczas zaplanowanych tego dnia praktycznych warsztatów uczestnicy zdobędą m.in. wiedzę, jak rozpocząć sprzedaż w internecie czy jak sprawnie zarządzać finansami w firmie. Na Scenie Głównej zaproszeni specjaliści opowiedzą m.in. o tym, co przedsiębiorcy mogą zyskać, współpracując z naukowcami, czym jest nieuczciwa konkurencja i dlaczego estetyka w prowadzeniu biznesu jest ważna nie tylko dla klientów, ale i dla wszystkich mieszkańców miasta. Poruszone zostaną także kwestie budowania wizerunku w biznesie, projektowania produktu oraz budowania zespołu w firmie.

W ramach konferencji funkcjonować będzie także Strefa Doradcza, gdzie odwiedzający będą mogli uzyskać bezpłatne wsparcie doradcze z zakresu prawa, podatków, promocji czy planowania biznesu. Specjaliści z ponad 30 instytucji i firm udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości.

Ciekawym uzupełnieniem programu będzie MAKERspace Poznań - wydarzenie, podczas którego uczestnicy mogą bliżej przyjrzeć się projektom z obszaru szeroko pojętego hardware’u – drukarkom 3D, dronom, robotom, interaktywnym meblom czy inteligentnym urządzeniom, które mogą ułatwić nam codzienne życie.

Organizator: Miasto Poznań

Data: 21-22 kwietnia 2015

Miejsce: Pawilon nr 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich

Informacje, program wydarzenia oraz rejestracja: startup.poznan.pl/startuppoznan2015

Osoba kontaktowa: Piotr Danielewicz, piotr_danielewicz@um.poznan.pl, 885 96 03 53


Tematy pokrewne:  

tag startupytag Startup Poznańtag Poznań
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031