Zamienię BlackBerry na iPhone'a lub Androida

16-03-2010, 07:59

Posiadacze telefonów kanadyjskiej firmy nie są do nich zbytnio przywiązani. Przy nadarzającej się okazji zmieniliby je na produkty konkurencji.

Research In Motion, kanadyjska firma, która przed długi czas była niekwestionowanym liderem na rynku smartfonów, wyraźnie traci grunt pod nogami. Przyczyną kłopotów mogą być mało lojalni klienci. Jak powiem wynika z badań firmy Crowd Science, 40 procent z nich po zakończeniu umowy z obecnym operatorem, u którego korzystają z BlackBerry, zmieniłoby telefon na iPhone'a. Kolejne 30 procent wybrałoby z kolei jakiś telefon pracujący w oparciu o Androida.

Oznaki pogarszania się pozycji RIM widać było już pod koniec zeszłego roku. Dziennik Internautów opublikował wyniki badań, z których wynika, że iPhone 3G - druga odsłona telefonu firmy Apple - jest najpopularniejszą komórką w Stanach Zjednoczonych. Korzystały z niej 4 procenty użytkowników. Na drugim miejscu uplasował się BlackBerry 8300 Series - 3,7 procent.

>> Czytaj więcej: USA: iPhone 3G najpopularniejszy

Sonda
Używam telefonu marki:
  • Nokia
  • LG
  • Samsung
  • Sony Ericsson
  • Apple
  • Research in Motion
  • Innej
wyniki  komentarze

Jednocześnie jednak 92 procent użytkowników iPhone'ów oraz 87 procent telefonów z Androidem pozostałoby przy nich w momencie zakończenia umowy z operatorem. Lojalność użytkowników Apple oraz Google wydaje się więc znacznie większa. Możliwe także, że smartfony BlackBerry nie posiadają funkcji, które oferowane są przez urządzenia przeznaczone raczej dla użytkowników indywidualnych.

Produkty Research In Motion są bowiem bardzo popularne wśród ludzi biznesu i z myślą o nich tworzone. Wygląda jednak na to, że przystosowanie do potrzeb biznesowych to nie wszystko, czego użytkownicy oczekują od smartfona.

W przypadku dużych firm telefon służbowy wykorzystywany jest przede wszystkim do celów związanych z pracą. W przypadku mniejszych firm często używa się tego samego telefonu także dla celów prywatnych. W tym przypadku konieczne jest więc znalezienie odpowiedniej równowagi - w tej kategorii iPhone zdaje się lepiej odnajdywać.


Źródło: Crowd Science, Dziennik Internautów
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.