Zamawianka - poznaj ludzi, grając w słowa

21-08-2009, 14:42

Zamawianka.pl to alternatywa dla nowoczesnych serwisów i gier, odwołująca się do starych gier internetowych. Zamawiać można dowolne słowa, wyrażenia i nawet całe zdania,  ale w szczególności te,  które są dla osoby grającej w jakiś sposób ważne, z czymś się kojarzą, z którymi obcuje na co dzień, są w jej wyobraźni i życiu.

:

Zamawianka.pl - Widok z zamówionym słowem
fot. - Zamawianka.pl - Widok z zamówionym słowem
Gra Zamawianka.pl oparta jest na rywalizacji pomiędzy graczami i drużynami, a zdobyte słowa zwiększają liczbę punktów pojedynczego gracza i całej drużyny. Zamawiać można dowolne słowa, wyrażenia i całe zdania. Słowa zamawiane przez gracza często charakteryzują jego osobę i zainteresowania. Im więcej zamówionych słów, tym więcej punktów na koncie gracza.

Jeśli gracz pierwszy zamówi jakiekolwiek słowo, np. Polska lub zdanie Polska jest piękna - będą one należeć tylko do niego w świecie Zamawianki. Inni użytkownicy o rezerwacji danego słowa nie wiedzą, dopóki nie spróbują również ich zamówić.

Sonda
Czy lubisz stare gry?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

  Próba zamówienia słowa Polska przez innego gracza doładuje ilość punktów na koncie jego właściciela. Rozsądnym jest więc zamawiać słowa najbardziej popularne, dzięki temu liczba punktów na koncie będzie się zwiększać. Z drugiej strony, popularne słowa są jednak czasem pułapką - wiele osób próbuje je zamawiać, więc często są już zajęte. Sztuką jest więc trafić na słowo popularne i niezajęte, które będzie cenne, bo pozwoli graczowi zdobyć dużą ilość punktów.

Uczestniczyć w grze może każdy, kto stworzy konto i zaloguje się do serwisu. W Zamawiankę można grać samemu, ale także w drużynie. Swoją szatą graficzną serwis przypomina stare gry. Pomysł na Zamawiankę powstał kilka lat temu, a jej wygląd, chociaż wyglądem nie zachwyca, to w zamyśle autorów, ma tak ubogim pozostać.

W grę można zagrać na stronie Zamawianka.pl. Domena należy do spółki GG Network S.A., producenta komunikatora Gadu-Gadu.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930