Zamachy na WTC minuta po minucie w Interii

11-09-2011, 09:24

Z okazji 10. rocznicy zamachów na World Trade Center INTERIA.PL przygotowała specjalną stronę poświęconą ówczesnym wydarzeniom. Dzięki przyjętej formule publikacji użytkownicy portalu - minuta po minucie - będą wspominać i przeżywać historię, która rozgrywała się na oczach całego świata 11 września 2001 roku.

Na stronie www.11wrzesnia2001.pl w czasie rzeczywistym można śledzić wydarzenia, jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych – od momentu pojawienia się porywaczy na lotniskach, przez zawalenie się bliźniaczych wież WTC, atak na Pentagon, katastrofę samolotu w Pensylwanii, po chaotyczne działania amerykańskich władz.

Czytaj także: 9-10-11, czyli jak w 10 lat po 11.09 e-woluował terroryzm

Strona została skonstruowana tak, by konkretne informacje, a także zdjęcia i filmy dotyczące zamachów pojawiały się chronologicznie. Ma to umożliwić odtworzenie sytuacji i atmosfery towarzyszącej tragedii sprzed 10 lat. To był szczególny dzień (...) który, mimo iż sobie nie zawsze to uświadamiamy, ma wpływ na aktualne nasze życie. Warto o tym pamiętać – uważa Marcin Jędrasiewicz, dyrektor serwisów informacyjnych w INTERIA.PL.

Oprócz wyczerpujących informacji w serwisie pojawią się zdjęcia, materiały multimedialne oraz fragmenty archiwalnych dokumentów wzbogacające przekaz. Nie zabraknie również opinii i komentarzy na temat ówczesnych wydarzeń. Na stronie można również przeczytać, przygotowane specjalnie na tę okazję, artykuły z „The New York Times’a”.

Czytaj także: NASA: Zamachy 11 września widziane z kosmosu (wideo)


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy