Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wiele osób na myśl o zakupach przez aplikacje mobilne czuje się niepewnie, a część reaguje entuzjastycznie. Powstaje coraz więcej apek służących do zakupów przez smartfon – co o nich warto wiedzieć i o czym pamiętać decydując się na tę formę załatwiania sprawunków?

Bezpieczeństwo i płatności

Do kupowania różnych rzeczy przez internet za pośrednictwem telefonu przydają się aplikacje zakupowe. Możemy wybierać między apkami popularnych platform sprzedażowych, konkretnych marek lub specjalizujących się w jakiejś branży, na przykład butach czy torebkach. Tych samych aplikacji możemy również dla wygody używać na tablecie. W zależności od konkretnego programu, różnie rozwiązane są płatności i kwestia bezpieczeństwa.

Wielu twórców aplikacji przenosi zasady bezpieczeństwa z normalnych stron na wersje mobilne. Jak użytkownicy musimy sami ocenić, czy odpowiadają nam zasady bezpieczeństwa, szczególnie te zachowywane podczas płatności. Ponadto dobrze jest przygotować swój smartfon przed zakupami w sieci. Warto posiadać skuteczny antywirus oraz dokonywać zakupów korzystając z bezpiecznej, czyli zamkniętej sieci bezprzewodowej.

O bezpieczeństwo swojego wirtualnego portfela można zadbać również nie używając do płatności przez internet kart kredytowych. Transakcja będzie lepiej zabezpieczona, jeśli do transferu pieniędzy użyjemy na przykład serwisu PayPal lub podobnego. Większość sklepów i aplikacji mobilnych umożliwia dokonanie płatności przez tę platformę. Ponadto PayPal oferuje ochronę kupującego aż do momentu, w którym paczka dociera do domu. Inną bezpieczną formą płatności jest używanie karty prepaid, czyli przedpłaconej, dedykowanej płatnościom w internecie. Taką kartę można zamówić w większości banków, a zasada jej działania jest bardzo prosta – załadowujemy kartę odpowiednią ilością pieniędzy, płacimy, a pozostałe pieniądze możemy z powrotem przelać na konto. Nawet jeśli złodziej przechwyci numer karty, to będzie on bezużyteczny.

smartfon

Aplikacje zakupowe

Przez nasz smartfon możemy zrobić zakupy właściwie z każdej kategorii. To samo, co na stronie internetowej, znajdziemy a aplikacji Allegro. Największa platforma sprzedażowa w kraju oferuje świetną aplikację, w której zachowane są zasady bezpieczeństwa, a produkty przegląda się łatwo i czytelnie. Co jakiś czas serwis oferuje zniżki dla osób korzystających z wersji mobilnej, dzięki czemu można także trochę zaoszczędzić.

Zniżki przy zakupach mobilnych bardzo często przyznaje aplikacja Aliexpress – coraz popularniejszego w naszym kraju chińskiego serwisu sprzedażowego. Podczas przeglądania produktów na komputerze, możemy wypatrzyć pod ceną informację, że za zakup danej rzeczy przez aplikację zostanie nam udzielony dodatkowy rabat.

Codzienne zakupy w drodze do domu? Jasne, ale bez tracenia czasu w sklepie i noszenia ciężkich toreb. Aplikacja Tesco pozwoli nam zaplanować, zamówić i opłacić zakupy z dostawą do domu. Wersja mobilna jest bardzo łatwa w obsłudze i ułatwia zachowanie dyscypliny podczas zakupów – kupujemy tylko to, co jest potrzebne, a nie to, co się zaplącze do wózka w hipermarkecie. Podobne aplikacje posiadają sklepy Alma oraz Piotr i Paweł.

Kupowanie ubrań przez aplikacje jest również bardzo proste. Twórcy wersji mobilnych prześcigają się w pomysłach, tworząc wirtualne przymierzalnie, umożliwiając zestawianie ubrań ze sobą, podpowiadając wybór dodatków. Popularne marki, takie jak Mango, H&M i sklepy internetowe jak Zalando, posiadają aplikacje, przez które wygodnie kupuje się ubrania i akcesoria. Przed wyborem możemy przeglądać porady stylistów i przykładowe stylizacje. Przydaje się do tego smartfon z dużym ekranem (np. Galaxy Note 4).

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. Sophos




fot. Freepik




fot. Freepik