Zakłady bukmacherskie i dostępne bonusy dla nowych graczy

21-08-2018, 13:02

Jeśli domowe wydatki są mniejsze niż przychody, co miesiąc zostaje ekstra gotówka na rachunku bankowym. Co z nią zrobić? Dodatkowe środki w domowym budżecie można rozdzielić: część przelać na konto oszczędnościowe, a niewielką sumę przeznaczyć na przykład na zapewnienie sobie zastrzyku adrenaliny i dreszczu emocji: wziąć udział w zakładach bukmacherskich.

mat partnera

Czym są zakłady bukmacherskie i co można w nich obstawiać?

Zakład bukmacherski to rodzaj transakcji, inaczej umowy, która jest zawierana pomiędzy klientem – obstawiającym, zwanym inaczej typerem a przyjmującym zakłady, czyli bukmacherem. Typer wybiera, co chce obstawić i jaką kwotę na to przeznaczyć. Zakłady bukmacherskie najczęściej dotyczą meczów piłkarskich – przewiduje się, na czyją korzyść zostanie rozstrzygnie starcie określonych drużyn. Jeśli typowanie się sprawdzi, obstawiający otrzyma wygraną – wpłaconą sumę powiększoną o obowiązujący dla danej transakcji kurs. Jeśli zakład miał kurs 1,50, a postawione zostało 100 złotych, to mający szczęście klient zyska 150 złotych. Grę należy realizować u legalnie działającego bukmachera, a od każdej wygranej odprowadzić 12% podatku.

 

Aktualne przepisy dotyczące zakładów bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie to forma gier hazardowych, ponieważ wygrana jest losowa i decyduje o niej przypadek. Wszystkie przepisy są regulowane Ustawą o grach hazardowych, która po zmianach weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku – pierwsza część i 1 lipca 2017 roku – druga część. Nowe przepisy prawa ograniczyły liczbę bukmacherów oraz skierowały obstawiających do grania w legalnych zakładach. Obecnie bukmacher musi posiadać licencję Ministra Finansów, odprowadzać podatek za siebie oraz graczy.

 

Bonusy bukmacherskie

Wielu bukmacherów oferuje klientom bonusy na start, czyli przy pierwszej grze. Jednym z nich jest freebit, inaczej wolny zakład. Korzystając z niego, w przypadku wygranej uzyskana kwota trafi na konto gracza, a bonus zniknie. Jeśli dojdzie do przegranej, dezaktywuje się tylko freebit, bez straty zainwestowanej gotówki. Bardzo popularny wśród graczy jest bonus bez depozytu, ponieważ nie wymaga on wkładu własnego. To oznacza, że można obstawiać i w przypadku przegranej nie będzie trzeba pokryć straty finansowej z własnej kieszeni. W jego wypadku warto pamiętać, że im mniej obrotów kuponu, tym lepiej: bonus z 1-krotnym obrotem oznacza większe szanse na wygraną niż z 3-krotnym. Zakład bez ryzyka, zwany inaczej cashbackiem, to również bardzo korzystna opcja dla graczy. Oznacza, że pierwszy obstawiony zakład nie zostanie odliczony od puli gotówki, nawet jeśli będzie nietrafiony. By wybrać najlepszą ofertę u bukmachera, warto na bieżąco śledzić dostępne bonusy bukmacherskie.

 

O czym należy pamiętać, biorąc udział w zakładach?

Przede wszystkim wszystkie gry hazardowe, w tym również zakłady bukmacherskie, muszą być legalne, to znaczy działać pod pieczą Ministerstwa Finansów. W przeciwnym razie graczom grożą kary pieniężne lub kara pozbawienia wolności do lat 3 – zgodnie z regulacjami Ustawy o grach hazardowych. Dlatego przed wzięciem udziału w jakimkolwiek typowaniu, warto upewnić się, że dany bukmacher działa legalnie. Obecnie są to: FORTUNA, Milenium Zakłady Bukmacherskie, Star – Typ Sporty, TOTOLOTEK, E-TOTO, forBET, LV BET oraz Totalbet. Biorąc udział w zakładach bukmacherskich, należy również pamiętać, że jest to rodzaj gry hazardowej, od której bardzo łatwo jest się uzależnić. Dlatego podczas typowania należy zachować zdrowy rozsądek i stawiać niewielkie sumy na bezpieczne zakłady. Osoby lubiące ryzyko mogą oczywiście je podejmować, jednak najlepszym wyjściem w przypadku przegranej będzie zaprzestanie obstawiania na pewien czas i ochłonięcie. Traktowanie gry, jako sposobu na zarabianie pieniędzy lub uzależnienie swojego dobrego samopoczucia od wyników typowania, może prowadzić do zaburzeń psychicznych.

 

Zakłady bukmacherskie to forma rozrywki dla odpowiedzialnych i pełnoletnich ludzi, która może zakończyć się zwycięstwem lub przegraną, o czym należy szczególnie pamiętać w przypadku gier losowych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Amazonfot. Chivas

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: