Zakazu handlu w niedzielę. Rachunek zysków i strat

08-03-2018, 15:35

Wchodzi zakaz handlu w co drugą niedzielę. Na nowych regulacjach stracą galerie handlowe, supermarkety i osoby, które pracy najbardziej potrzebują. Są jednak tacy, którzy jeszcze więcej zyskają.

Na zakazie handlu stracą klienci, dla których niedziela była jednym z niewielu możliwych dni na zrobienie zakupów, jak również przedsiębiorcy. Wyższy rachunek zapłaci także rynek pracy i centra outletowe z największą odwiedzalnością w sobotę i niedzielę. Wprowadzony zakaz jest też nie na rękę punktom gastronomicznym w centrach handlowych.

Z pewnością zyskają ulice handlowe, na których może rozkwitnąć gastronomia – kawiarnie i restauracje. Zyska sfera handlu internetowego, a co za tym idzie logistyka. Powstanie więcej małych centrów dystrybucyjnych.

5 spostrzeżeń o wolnych niedzielach

  • Kawy nie napijemy się przez Internet ani w sobotę awansem za niedzielę. A to oznacza niekorzystny wpływ na punkty gastronomiczne w centrach handlowych.
  • W centrach handlowych najbardziej stracą osoby, które pracy najbardziej potrzebują: serwis sprzątający, ochrona czy studenci, którzy mogą pracować głównie w weekendy.
  • Klienci zmieniają przyzwyczajenia. Dany zakup można zaplanować i zrobić wcześniej lub dokonać go przez Internet. Na początku może to jednak budzić frustrację. Wzmożony ruch w sobotę będzie powodował korki, kolejki w sklepach, co może być uciążliwe dla klientów.
  • Możemy spodziewać się różnych prób i sposobów obejścia zakazu (m.in. sklepy jako showroomy).
  • Do tej pory pracownik nie pracował w każdą niedzielę – najczęściej w co drugą lub w jedną w miesiącu. Jednak to handel w niedzielę oznacza zawsze najwyższe obroty, a co często za tym idzie, największe prowizje ze sprzedaży dla pracowników.

Źródło: CBRE


Tematy pokrewne:  

tag zakupytag wolna niedzielatag niedziela
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031