Zadebiutowała telewizja internetowa ISTV

18-01-2012, 17:01

Za nowym projektem stoją twórcy telewizji internetowej Webshake.tv, która przygotowywała głównie produkcje dotyczące nowych technologii. Obecnie tematyka programów powinna zainteresować również inne grupy użytkowników.

Jak tłumaczą twórcy, długoterminowym celem ISTV jest wprowadzenie interaktywnych formatów, które mają lepiej wykorzystywać nowe możliwości, jakie daje Facebook czy urządzenia mobilne.

Czytaj także: Akademia Biznesu: Jak się promować? (wideo)

- W Polsce już wielokrotnie podejmowano się prób stworzenia prawdziwie internetowej telewizji, jednak patrząc na skalę ogólnopolską, nikomu się to nie udało - zauważa Dominik Szarek, dyrektor kanałów rozrywkowych w ISTV, odpowiedzialny również za marketing stacji. - Nie chcemy dystrybuować w sieci tradycyjnych programów telewizyjnych, jak robi to większość telewizji, ale zrewolucjonizować podejście do wideo w internecie i wykorzystać pełnię niesamowitych możliwości, jakie dają nowoczesne media.

Obecnie ISTV oferuje 3 kanały tematyczne oraz 15 programów, z których 8 wydawanych jest raz w tygodniu. Nowością są materiały typowo rozrywkowe, prowadzone przez znanych internautów. Wśród najbardziej rozpoznawalnych znajdują się redaktor Pyta.pl, Krzysiek Gonciarz oraz Kamil "Drevon" Szczeglik.

- Mimo iż jesteśmy telewizją internetową, udało nam się stworzyć zespół profesjonalistów, który potrafi realizować wideo na najwyższym poziomie - zapewnia Katarzyna Klita, dyrektor kanałów tematycznych. Poza programami technologicznymi Webshake.tv, ISTV oferuje również materiały dla kobiet, w tym przygotowane przez Joannę Glogazę (Styledigger) oraz Monikę Jurczyk (Osa Osobista Stylistka).

Na początku miesiąca Webshake.tv poinformowało o znalezieniu inwestora, który objął 32,5% udziałów w spółce za 800 tysięcy złotych. Jak w rozmowie z Dziennikiem Internautów zapewniał wtedy Dominik Szarek, głównym elementem inwestycji były pieniądze, które zespół tworzący telewizję chce przeznaczyć na bardziej dynamiczny rozwój.

Czytaj także: Webshake.tv w tramwajach i autobusach (wideo)


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytaćfot. Geralt

fot. Geralt


  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2017»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.