Zadbać o piękną cerę

16-02-2018, 06:42

Gładka promienna twarz jest w pewien sposób wynikiem dbania o higienę, używania odpowiednich kosmetyków oraz obrazem zdrowia. Poza tym to najlepsza ozdoba osób w każdym wieku. Niestety dla wielu młodych ludzi pozostaje poza zasięgiem.

trądzik

Zmiany hormonalne i trądzik młodzieńczy skutecznie psują dobry humor, chęć wyjścia z domu oraz zawierania nowych znajomości. Brzydkie wypryski i zmiany skórne mogą być wynikiem bardzo wielu czynników, ale warto pamiętać, że zawsze wymagają konsultacji z dermatologiem i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Bo poza tym że jest to problem estetyczny, który potrafi zrujnować życie towarzyskie i często jest powodem żartów, to jednak przede wszystkim jest chorobą skóry, która niestety przypada na trudny czas dojrzewania.

 

Hormony pod kontrolą

Podczas dojrzewania w organizmie młodego człowieka zmienia się dosłownie wszystko. Układ hormonalny szaleje, co widać na całym ciele. Dodatkowo efekt mogą podsycić skłonności genetyczne, niewłaściwa higiena czy też sposób odżywiania i dbania o aktywność. Przyczyny trądziku młodzieńczego leżą jednak przede wszystkim w zaburzeniach hormonalnych, które dotykają zarówno chłopców, jak i dziewczęta między 11 a 18 rokiem życia. W pierwszym etapie pojawiają się zaskórniki, czyli małe krostki, z których tworzy się stan zapalny, a trądzik zaczyna się rozprzestrzeniać. Zazwyczaj zmiany widzimy na twarzy, plecach, ramionach i dekolcie. Spośród głównych przyczyn pojawiania się trądziku specjaliści podkreślają wzrost poziomu hormonu androgenu we krwi, nadmierne rogowacenie przy gruczołach łojowych i mieszkach włosowych oraz gromadzenie się w ich obrębie bakterii. Poza tym tryb życia nastolatków, a szczególnie stres, opalanie się, niewłaściwa dieta czy też zaburzenia hormonalne mogą te przyczyny pogłębić.

 

Sposoby na trądzik młodzieńczy

Najlepiej jak najszybciej reagować na pierwsze oznaki trądziku – czyli małe zwyczajne zaskórniki, ponieważ to one stają się źródłem problemu. W ten sposób nie dopuszczamy do rozwinięcia się choroby. To dość trudne zadanie i najczęściej jednak dochodzi do stanu chorobowego. Lekarze podkreślają, że na tym etapie koniecznie należy wdrożyć leczenie. Są różne sposoby na trądzik młodzieńczy. Wielu specjalistów zaleca terapię miejscową, a gdy ta nie przynosi efektu, wdraża leczenie ogólne. To dość długi proces, ponieważ efekty prawidłowo dobranej terapii możemy dostrzec po około 6 tygodniach. Nieleczony trądzik prowadzi jednak do trwałych zmian – przebarwień, blizn, które będą nam towarzyszyć do końca życia.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać







fot. Kaspersky







fot. bongkarn




RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: