Zaawansowana technologia kamer gsm - fotopułapek dba o Twój spokój

informacja prasowa 28-04-2013, 10:26

Zastanawiasz się nad tym jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim? A może niepokoisz się faktem, że nie możesz osobiście czuwać nad niektórymi z Twoich własności kiedy nie ma Ciebie na miejscu, jesteś w pracy czy na urlopie. Dobrym rozwiązaniem mogą być kamery GSM, zwane również fotopułapkami. Poręczne kamery mają zastosowanie w bardzo różnych terenach: okażą się niezwykle pomocne zarówno przy podjeździe do posesji czy w otoczeniu domku jednorodzinnego, jak i przy nadzorze placu budowy lub kontroli terenów leśnych.

foto pułapka w lesie jeleń

Co sprawia, że fotopułapki szczycą się coraz liczniejszą rzeszą usatysfakcjonowanych nabywców? Zjawisko to jest odpowiedzią na skuteczność instalowanych kamer. Składa się na nią szereg czynników, takich jak: dyskrecja, niezawodność i cena fotopułapek.

Foto pułapka przystosowana jest do idealnego zamaskowania. Świadczą o tym niewielki format – zazwyczaj 135 x 90 x 50 mm oraz barwy ochronne kamery. Dodatkowo, fotopułapki wyposażone są w uprząż podobną do tej od plecaków, dzięki której możliwe jest szybkie i łatwe zainstalowanie kamery w upatrzonym przez siebie miejscu – na przykład na słupie lub drzewie. Kamera w lesie znajdzie swoje zastosowanie również w tak delikatnych i wymagających wielkiej dyskrecji dziedzinach jak leśnictwo (szczególnie w wypadkach monitoringu drewna lub nielegalnego wywozu śmieci), badania przyrodnicze (m. in. faunistyczne lub behawioralne) oraz myślistwo. Dzięki długiemu czasowi działania nie jest konieczne częste odwiedzanie obserwowanego miejsca, co dodatkowo minimalizuje możliwość spłoszenia zwierzyny.

Foto pułapka w mieście bloki

Niezawodność fotopułapek zasadza się na świetnych rozwiązaniach technologicznych. Obserwacje w nocy umożliwia podczerwień, niewidoczna dla ludzkiego oka. Czas działania kamery to około 3 miesięcy w wypadku zasilania 4 bateriami AA, a nawet pół roku przy zasilaniu 8 bateriami AA. Kamery rejestrują nawet w naprawdę ekstremalnych warunkach pogodowych – zaopatrzone są w wodoszczelną budowę, działają w temperaturach od -30 do +70 stopni Celsjusza. Dostępna jest również opcja skompilowania urządzenia z telefonem komórkowym i Internetem – dzięki czemu możliwe jest otrzymywanie zdjęć za pomocą MMS i e-mail. Niektóre modele wysyłają również automatyczny alarm tekstowy SMS o niskim poziomie baterii.

foto pułapka na ulicy

Zastosowanie w naukach przyrodniczych wymaga, by jakość nagrania była bardzo dobra. Dlatego pojawiają się również modele HD (TV-6240 HD, TV-6240M HD oraz TV-6240MA HD). Bardzo ważny jest również doskonały zasięg fotopułapek, dlatego dostępne na rynku modele mają wbudowaną wewnętrzną antenę emitującą silny sygnał. Możliwe jest jednak jego dodatkowe polepszenie za pomocą anteny zewnętrznej, którą w przypadku takich modeli jak TV-5220MA oraz TV-6240MA HD można wymienić na jeszcze większą i mocniejszą.

Ceny fotopułapek zaczynają się już od niecałego tysiąca złotych, a nawet najbardziej zaawansowane raczej nie przekraczają dwóch tysięcy. Jest to wydatek, który kupuje nie tylko stały monitoring, ale przede wszystkim spokój, pewność i bezpieczeństwo.***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930