Za kryptowalutę kupisz przywilej lub wirtualny przedmiot potrzebny w grze

15-02-2019, 15:33

Jeden z producentów gier pracuje nad wdrożeniem do swoich produktów technologii blockchain. Spółka chce umożliwić graczom wymianę zdobytych osiągnięć, przedmiotów i przywilejów za pomocą najpopularniejszych kryptowalut. Studio będzie pobierać prowizję za każdą dokonaną w sklepie transakcję.

Blockchain jest łańcuchem bloków, w którym zapisane są dane - na tej bazie zbudowane zostały kryptowaluty. Transakcje zapisywane w blokach są niezmienne i nieodwracalne, co ma zapewniać bezpieczeństwo danych. Zaletą tej technologii jest zwiększona odporność na cyberataki i przejrzystość.

Studio PrimeBit Games wdroży nową technologię w swoich najważniejszych tytułach, pierwszym z nich będzie Magic Nations. Gracze będą mogli handlować wirtualnymi dobrami pomiędzy sobą i w ten sposób również zarabiać. Obecnie w sklepach dostępnych w grach znajduje się kilka tysięcy wirtualnych przedmiotów. Michał Ręczkowicz, prezes studia, informuje, że model monetyzacji w większości gier producenta oparty jest o mikropłatności. Obecnie pomiędzy graczami odnotowuje on kilkaset transakcji dziennie. Studio intensywnie pracuje nad zwiększeniem zaangażowania użytkowników w grach, a zatem wzrostu skali. Dzięki wdrożeniu technologii liczy na wyraźną poprawę przychodów w dłuższej perspektywie.

Źródło: PrimeBit Games


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy