Za i przeciw inwestycjom w kryptowaluty

16-04-2019, 09:44

Losy Bitcoina i innych kryptowalut śledzi cały świat. Zawrotne tempo wzrostu wartości budzi zainteresowanie kolejnych osób. Z inwestowaniem wiąże się jednak spore ryzyko. Decyzja o rozpoczęciu przygody z kryptowalutami nie jest łatwa do podjęcia i należy dokładnie ją przemyśleć. W tym celu najlepiej przeanalizować wszystkie wady i zalety tego sposobu pomnażania zysków.

kryptowaluty za i przeciw

Zalety kryptowalut

Wygoda użytkowania i anonimowość

Podstawową zaletą inwestowania w kryptowaluty jest wygoda użytkowania. W trakcie transakcji nie musimy polegać na żadnych pośrednikach. Po przelewie waluta trafia błyskawicznie na konto, niezależnie od tego, w jakim kraju przebiega transakcja.

Mamy zdolność szybkiego wykonywania transferów o każdej porze, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych przelewów. Wiele osób ceni kryptowaluty również za anonimowość transakcji. Instytucje finansowe nie mają dostępu do naszych danych. Ciekawy artykuł na temat przyszłości kryptowalut opublikowała Wyborcza.

Niskie opłaty transakcyjne

Brak pośredników przekłada się na niższe opłaty transakcyjne. W przypadku Bitcoina opłaty te urosły ze względu na stale rosnący popyt oraz koszty działania sieci. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem systemu umożliwiającego bezpłatny oraz niemal natychmiastowy przekaz bitcoinów pomiędzy kontrahentami darzącymi się zaufaniem. Stworzenie takiego rozwiązania może jednak potrwać nawet kilka lat.

Ograniczenie podaży

Bitcoin nie podlega kontroli organów centralnych, przez co podjęto decyzję o ograniczeniu jego zasobów do 21 milionów. Osiągnięcie tego limitu prawdopodobnie potrwa jeszcze kilka lat. Dodrukowanie dodatkowych środków nie będzie możliwe. Dzięki temu możemy liczyć na większą stabilizację ceny.

Asystent inwestycyjny

Handel na rynku kryptowalut jest możliwy 24/7, co pozwala na podejmowanie decyzji w dogodnym momencie. Aby nie przegapić najlepszych okazji do przeprowadzenia, powinniśmy rozejrzeć się za sprawdzonym oprogramowaniem, które posłuży nam jako asystent inwestycyjny. Taki kryptobot pomoże zwiększyć szanse na zyski, zachowując bezpieczeństwo danych. Propozycja polecanej przez nas aplikacji Bitcoin Revolution znajduje się tutaj.

Coraz więcej możliwości użytkowania

Z punktu widzenia handlowców, posiadaczy sklepów i firm, wprowadzenie kryptowaluty jako metody płatności nie stanowi większego problemu. Waluta cyfrowa trafia na konto szybko i bez problemów. Jeśli komuś zależy na tym, aby otrzymać tradycyjne środki, nie ma przeszkód, aby skorzystać z usług pośrednika.

Ilość miejsc, w których akceptuje się Bitcoina chociaż wciąż mała, to regularnie rośnie. W samej Warszawie znajdziemy już ponad 20 takich punktów stacjonarnych. Najwięcej możliwości zyskujemy jednak w internecie. Posiadając bitcoiny bez problemu naładujemy telefon, opłacimy część rachunków, czy zrobimy zakupy w sklepie internetowym.

Wirtualne waluty wciąż rosną w siłę, stają się coraz bardziej popularne i innowacyjne. Trudno zatrzymać ten proces, który powoli zamienia się w globalny trend.

kryptowaluty za i przeciw

Wady kryptowalut

Niestabilność

Często skupiając się na zaletach, zapominamy o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty. W tym przypadku kurs jest wyjątkowo niestabilny i podatny na spekulacje. Głównym powodem jest brak kontroli, a tym samym zapewnienia stabilności walucie.

Wiele osób uważa Bitcoina za bańkę spekulacyjną, która prędzej, czy później pęknie i pozostawi po sobie grono stratnych inwestorów. Co prawda jego wartość narazie pnie się w górę, ale nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się kryzys i kolejny mocny spadek w dół. Taka niepewność zniechęca część inwestorów.

Brak przejrzystości rynku

Mechanizm działania rynku kryptowalut jest dość skomplikowany i niezrozumiały dla wielu osób. To sprawia, że część z nich nie ma odwagi zainwestować.

Nieodwracalność transakcji i anonimowość

Transakcje z udziałem kryptowalut są nieodwołalne oraz nieodwracalne. Chwila nieuwagi i możemy utracić nawet znaczne sumy. Anonimowość, która niesie ze sobą dużo plusów, potrafi być też poważnym problemem, np. kiedy nie możemy namierzyć tożsamości złodzieja i egzekwować swoich praw.

Oprócz tego możliwość anonimowego działania, stwarza szanse na wprowadzenie do obrotu środków z nielegalnych źródeł. Kryptowaluty wykorzystują zorganizowane grupy przestępcze, a być może nawet grupy terrorystyczne. Na szczęście plany na przyszłość pokazują, że rynek walut cyfrowych będzie podlegać coraz większej kontroli.

Zależność od sprzętu komputerowego

Kolejna wada kryptowalut to całkowita zależność od komputerów. Wirtualnej waluty nie spotkamy w rzeczywistości. Wiele osób postrzega to jako problem, ponieważ nie reprezentują one rzeczywistej wartości.

Wciąż niski stopień akceptacji

Ponieważ kryptowaluty posiadają stosunkowo krótką historię, trzeba nastawić się na niski stopień ich akceptacji. Pomimo, że na ich używanie zezwala już część największych przedsiębiorstw, to świadomość jest wciąż o wiele niższa, niż przy innych środkach wymiany. Przy płatnościach stacjonarnych pojawia się problem sprawdzenia poprawności transakcji. Nie robi tego żaden bank, tylko sieć. Oczekiwanie na akceptację może trwać średnio około 20 minut. To stanowi duży problem i być może w niedalekiej przyszłości pojawi się jego rozwiązanie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag kryptowalutytag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Chce.to

fot. ChivasRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: