Za dużo obowiązków? Mamy rozwiązanie! Sprawna organizacja pracy i nie tylko. Poznaj narzędzie Planner

11-10-2017, 17:24

Kolejny kwartał rozkręca się na dobre, co oznacza definitywny koniec sezonu urlopowego. Najwyższy czas zaplanować rozkład zajęć na najbliższe tygodnie. Jeśli codziennie współpracujesz z innymi, dzielisz projekty, wysyłasz wiadomości i udostępniasz pliki, na pewno docenisz narzędzia, dzięki którym wszystkie procesy będziesz wykonywać sprawniej, bez obawy, że w gąszczu maili coś może Ci umknąć. – Z aplikacją Planner można czytelnie przedstawić podział zadań w grupie, przydzielić projekty do konkretnych osób i ułatwić im współpracę – tłumaczy Konrad Nieboj, specjalizujący się w rozwiązaniach chmurowych Microsoft w firmie Senetic.

Senetic Microsoft Planner

Planowanie służbowego kalendarza jest mozolnym procesem, a jeden niewielki błąd może zdezorganizować pracę całego zespołu. Tymczasem zarządzanie czasem pracy staje się jedną z coraz częściej wymaganych umiejętności pracowników. Trudno się temu dziwić - odpowiednio zaplanowane zadania pozwalają znacznie skrócić czas pracy, oszczędnie gospodarować energią potrzebną do ich realizacji i ograniczyć sytuacje, w których pracownicy nie wiedzą, co robić dalej, do kogo zwrócić się z danym tematem czy gdzie szukać informacji dotyczących danego projektu.

Nie bez powodu coraz więcej osób podczas planowania kolejnych zadań sięga po nowoczesne narzędzia. Tego typu rozwiązania często uzupełniają działanie większych pakietów biurowych. Subskrybenci Office 365 w planach Business Essentials i Business Premium mogą z nich korzystać bez ograniczeń. Ich zaletą jest nie tylko funkcjonalność, ale i korzystna cena – koszt pełnego pakietu dla jednego użytkownika wynosi mniej niż 20 zł.

Narzędzie Microsoft Planner pozwala uporządkować chaos, który często towarzyszy pracy zespołowej. Ułatwia tworzenie nowych planów, organizowanie i przypisywanie zadań, udostępnianie plików, prowadzenie za jego pośrednictwem rozmów o kolejnych krokach, a także informowanie o postępach pracy. - Jego obsługa jest wyjątkowo prosta. Usługę uruchamia się jednym kliknięciem, a potem wystarczy kilka prostych kroków, aby utworzyć nowy plan, zbudować zespół, przydzielić zdania i aktualizować ich stan - tłumaczy Konrad Nieboj z Senetic.

Użytkownik usługi może uczestniczyć w kilku projektach, korzystając z przejrzystego panelu prezentującego wszystkie zadania, dzielone na kolumny, tablice i karty. Ich postęp określają odpowiednie kolory. Dzięki przejrzystości aplikacji każdy członek zespołu może sprawdzić kto, nad czym aktualnie pracuje. Po przydzieleniu użytkownikom kolejnych zadań, każdy z nich otrzymuje powiadomienie e-mail. Co ważne, usługa jest dostępna z poziomu różnych urządzeń, dzięki czemu wszystkie informacje są zawsze pod ręką.

- Planner to uniwersalne narzędzie adresowane dla organizacji potrzebujących mniej rozbudowanych właściwości niż Microsoft Project. Usługa sprawdza się podczas tworzenia zadań, przydzielania osób odpowiedzialnych za ich realizację oraz śledzenia terminowości wykonywania planu. To popularny komponent Office 365, który znajduje zastosowanie również podczas tworzenia kampanii reklamowych czy rozpatrywania reklamacji - podsumowuje Konrad Nieboj.

 

***

Senetic oferuje rozwiązania sieciowe, serwerowe i oprogramowanie dla klientów końcowych, korporacyjnych oraz indywidualnych, a także resellerów, integratorów, ISP oraz firm z branży IT. Senetic stawia na dynamiczny rozwój. Od 2009 roku nieustannie rozszerza obszar działania w branży IT. Oferując najlepsze na rynku oprogramowanie i narzędzia do budowy infrastruktury sieciowej i serwerowej, koncentruje się na sprawdzonych, prestiżowych markach.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag Senetictag komunikat firmy
To warto przeczytać
Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.