Z narzędziami ZTE i Mojio prawie każdy samochód może stać się częścią internetu rzeczy

10-11-2016, 10:08

Jeżeli Twój samochód miałby głos, to co by powiedział? Dzięki współpracy ZTE i Mojio teraz możliwe jest odblokowanie ukrytych danych pojazdów przy użyciu rozwiązania T-Mobile SyncUP DRIVE.

Firma ZTE Corporation,  międzynarodowy dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych oraz technologii korporacyjnej i użytkowej na potrzeby internetu mobilnego ogłosiła wraz z firmą Mojio, platformą połączonych samochodów, dokonanie pierwszego wspólnego kroku pod postacią uruchomienia usługi T-Mobile SyncUP DRIVE.

Począwszy od 18 listopada w sieci T-Mobile dostępne będzie rozwiązanie T-Mobile SyncUP DRIVE, łączące w sobie innowacyjne urządzenie internetu rzeczy (IoT) ZTE z platformą w chmurze i aplikacją mobilną o nazwie Motion. Całe rozwiązanie wspierane będzie przez T-Mobile.

T-Mobile SyncUP DRIVE ma umożliwić przyłączenie do internetu rzeczy prawie każdego pojazdu. Urządzenie współpracuje z pojazdami z rocznika 1996 i młodszymi poprzez podpięcie go do portu OBD-II. Pozwala to nie tylko na odblokowanie dostępu do internetu Wi-Fi 4G LTE pasażerom, ale także umożliwia wykorzystanie zaawansowanych funkcji, jak na przykład wirtualne ogrodzenie, które wysyła powiadomienia, kiedy najbliżsi wjeżdżają na lub opuszczają częste lokacje. Innym przykładem zaawansowanych funkcji są powiadomienia w czasie rzeczywistym, które pomagają zachować bezpieczeństwo całej rodziny oraz powiadomienia o naruszeniu pojazdu zwiększające bezpieczeństwo samochodu nawet wtedy, kiedy właściciela nie ma w okolicy.

Użytkownicy urządzenia T-Mobile SyncUP DRIVE mają już dostęp do nowej aplikacji Motion, która umożliwia:

- diagnostykę samochodową i alarmowanie o potencjalnych problemach i awariach w czasie rzeczywistym,

- dostęp do informacji o serwisowaniu, ubezpieczeniu i konserwacji na podstawie danych takich, jak marka, model i rok produkcji,

- monitorowanie zwyczajów w czasie jazdy. Dane ujawniają momenty, w których dochodzi do przyspieszania, gwałtownego hamowania, czy przekraczania prędkości oraz ukazują wpływ zachowania kierowcy na zużycie paliwa,

- połączenie samochodu z innymi urządzeniami, aplikacjami i usługami internetu rzeczy, włączywszy IFTTT i Amazon Alexa


Źródło: ZTEWelink Technology, PR Newswire, Centrum Prasowe PAP. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


fot. peshkovRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: