YouTube odfiltruje nieprzyzwoite treści (wideo)

11-02-2010, 09:25

Serwis YouTube wprowadził dodatkowy filtr, dzięki któremu w wynikach wyszukiwania nie pojawią się filmy związane z seksem i przemocą, a w komentarzach wulgaryzmy zostaną wygwiazdkowane.

W serwisie YouTube z zasady nie można publikować materiałów pornograficznych, bardzo drastycznych, przedstawiających zażywanie narkotyków itd. Da się jednak znaleźć w jego zasobach filmy seksualnie sugestywne lub ukazujące różne akty przemocy. Wiele osób chciałoby zapewne odfiltrować te treści, aby nie mogło ich zobaczyć ich dziecko lub aby nie natknąć się na te treści w nieodpowiednim momencie.

Wprowadzony wczoraj "tryb bezpieczny" pozwala na odfiltrowanie z wyników wyszukiwania nieodpowiednich filmów, ponadto wycina nieodpowiednie słowa z komentarzy. Aby go włączyć, należy użyć linku Tryb bezpieczny jest wyłączony, który znajduje się na samym dole strony, po lewej.

Po kliknięciu w link zobaczymy boks Ustaw tryb bezpieczny, w którym możemy wybrać opcje Włącz i Wyłącz oraz zapisać ustawienia. Możliwe jest włączenie blokady trybu bezpiecznego, która uniemożliwia innym użytkownikom zmianę ustawienia trybu bezpiecznego w tej przeglądarce nawet po wylogowaniu (opcja: Zapisz i zablokuj tryb bezpieczny w tej przeglądarce).

>>> Czytaj: Czego dzieci szukają w sieci

Po włączeniu trybu bezpiecznego niektóre słowa wpisane do wyszukiwarki w ogóle nie zwrócą wyników. Przy niektórych wynikach pojawi się czerwony komunikat mówiący o tym, że część wyników odfiltrowano. Ponadto komentarze pod filmami będą domyślnie schowane. Jeśli natomiast rozwiniemy listę z komentarzami, słowa wulgarne zostaną zastąpione gwiazdkami.

Twórcy YouTube przyznają, że filtr nie jest w 100% skuteczny i testując go można się o tym przekonać. Mimo to trzeba przyznać, że dla użytkowników chcących kontrolować wyświetlane treści jest to przydatne narzędzie. Na filmie poniżej można zobaczyć jak działa filtr.


Źródło: YouTube Blog
Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag wideotag kontrola rodzicielskatag filtry
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031