Yahoo będzie nagradzać za szukanie?

13-02-2006, 12:44

Walka na rynku wyszukiwarek trwa. Yahoo, chcąc uszczknąć trochę internautów najpopularniejszej obecnie wyszukiwarce Google, zastanawia się nad konkursem. Żeby wygrać nagrodę, trzeba będzie po prostu jak najwięcej szukać...

O planach portalu Yahoo pierwsi dowiedzieli się użytkownicy jego kont e-mail, którzy w opcjach zaznaczyli zainteresowanie konkursami i nagrodami. Yahoo przesłał im wiadomość, w której przedstawił zarys nowego konkursu.

Za samo korzystanie z wyszukiwarki, będzie można uzyskać nagrody takie jak:darmowe ściągnięcie 5 utworów muzycznych na miesiąc, dotacje przekazywane na zdefiniowaną przez użytkownika działalność charytatywną, nielimitowaną przestrzeń dyskową konta e-mailowego Yahoo oraz zniżki na różne produkty i przeloty.

Przedstawiciele portalu dzielą się też swoimi obawami. Zachodzi bowiem podejrzenie, że użytkownicy będą korzystać z wyszukiwarki na siłę, wpisując do formularza co popadnie. To odbiłoby się nie tylko na Yahoo, ale także na reklamodawcach, którzy pokrywają koszty wyświetleń reklam na stronie z wynikami wyszukiwania.

Podobna akcja prowadzona była niedawno na polskim rynku przez portal Onet.pl oraz Netsprint.pl. Także Microsoft w grudniu ubiegłego roku wspomniał, że zastanawia się nad specjalnym potraktowaniem użytkowników korzystających z wyszukiwarki MSN...

A jeszcze 8 lat temu, kiedy dwóch świeżo upieczonych studentów chciało zainteresować swoim produktem - wyszukiwarką BackRub - największe firmy IT w USA, nikt nie zwrócił na nich uwagi. Idee wyśmiano, argumentując, że użytkownicy wielkich portali nie są zainteresowani wyszukiwaniem informacji... Ten się śmieje kto się śmieje ostatni.

Źródło: SF Chronicles
Tematy pokrewne:  

tag konkursy
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy