X Phone - tajemniczy smartfon Google i Motoroli. Będzie rewolucyjny?

23-12-2012, 12:07

Google potrzebuje rewolucyjnego smartfona, by zabezpieczyć przyszłość swojej platformy mobilnej?

Motorola Mobility pracuje obecnie na dwóch frontach: nad urządzeniami takimi, jak Droid, które sprzedawane są we współpracy z operatorami, a także sprzętem X Phone - informują źródła Wall Street Journal. W przyszłości koncern ma zaprezentować również tablet z tej serii.

Motorola...

Motorola bez wątpienia zyskała na przejęciu przez Google. Fot. vernieman

Coś zupełnie innego...

Przejęcie mobilnego działu Motoroli przez firmę Google bez wątpienia będzie miało bardzo duży wpływ na przyszłe smartfony. Choć wyszukiwarkowy gigant zapewniał, że nie ma zamiaru faworyzować żadnego z producentów, jeśli chodzi o nowości związane z Androidem, będzie to w przyszłości bardzo trudne do uniknięcia.

Tajemniczy sprzęt Motoroli, który powstanie przy "kompleksowej" współpracy z firmą Google, nie będzie po prostu kolejnym konkurentem dla topowych urządzeń Samsunga czy Apple. Dyrektor generalny Motoroli Dennis Woodside zapewnił, że "inwestuje w zespół i technologię, która pozwoli na przygotowanie czegoś zupełnie innego niż dotychczasowe rozwiązania".

Technologia przyszłości

Projekt X Phone jest prowadzony przez byłego menedżera rozwiązań mapowych z Google, Liora Rona. Atmosferę wokół urządzenia bez wątpienia podgrzewa fakt, że mają w nim zostać wykorzystane prawdziwe technologie z przyszłości, w tym elastyczny ekran, ceramika, większa ilość kolorów, a także futurystyczne rozwiązania związane z przechwytywaniem obrazu.

Sonda
Chciałbyś mieć smartfona z wyginanym ekranem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Warto zauważyć, że Google bardzo potrzebuje własnego urządzenia z Androidem, które cieszyłoby się ogromnym zainteresowaniem. Nie chodzi tu już tylko o kwestie czysto finansowe, ale ochronę własnej platformy, z którą konkurenci firmy nie są zbyt mocno zżyci.

Samsung bez wątpienia będzie się starał coraz mocniej uniezależnić od Google, a może tego dokonać, m.in. przygotowując własną gałąź Androida i kładąc większy nacisk na swój sklep z aplikacjami. X Phone ma więc stanowić ochronę dla platformy mobilnej wyszukiwarkowego giganta, skupiając większość użytkowników wokół standardowego wydania systemu.


Źródło: WSJ
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031