Wywóz problemowych odpadów - legalnie i bez stresu

28-07-2015, 12:28

Sezon wakacyjny sprzyja dokonywaniu zmian w domu, zwłaszcza tych bardziej radykalnych, do jakich należą remonty. Odpowiednie zaplanowanie prac, w tym np. zlecenie ich fachowcom pozwala zminimalizować koszty i dobrze zorganizować czas. Jednak przed rozpoczęciem remontu trzeba zastanowić się nad rozwiązaniem problemu wywozu nagromadzonych w czasie prac odpadów budowlanych.

Należy wiedzieć, że śmieci z tej grupy odpadów znacznie różnią się od nieczystości bytowych, głównie tym, że te pierwsze w większości przypadków poddają się recyklingowi. Inną cechą różnicującą jest to, że gminy, które od lipca 2013 roku na mocy tzw. ustawy śmieciowej zostały zobowiązane do wywozu i gospodarki odpadami swoich mieszkańców, są odbiorcą jedynie śmieci komunalnych. Jeśli chodzi o wywóz śmieci Poznań nie odbiega w tej kwestii od innych miast. Zatem z bardziej problemowymi odpadami, w tym np. pochodzącymi z remontów, mieszkańcy muszą radzić sobie sami. Wywożąc śmieci nielegalnie musimy być świadomi grożącym nam za to konsekwencjom prawnym. Z zanieczyszczeniem lasów wiąże się kara grzywny, nagany, a nawet aresztu, wszystko w zależności od szkodliwości czynu - mówi o tym Kodeks wykroczeń (Rozdział XIX "Szkodnictwo leśne, polne i ogrodowe", art. 154 i 162). Najbezpieczniejszym i zarazem najwygodniejszym sposobem pozbycia się odpadów poremontowych będzie powierzenie ich firmie wyspecjalizowanej w odbiorze i zagospodarowaniu nieczystości.

wywóz śmieci

Przed wyborem konkretnego przedsiębiorstwa zorientujmy się, czy posiada ono wszelkie niezbędne pozwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbioru i utylizacji odpadów. Do sprawdzonych na rynku firm z tego sektora należy między innymi przedsiębiorstwo SKIP Group, oferujące wywóz śmieci pobudowlanych, wielkogabarytowych oraz komunalnych. Przedsiębiorstwo od kilkunastu lat świadczy kompleksowe usługi, w ramach których oferuje nie tylko odbiór takich odpadów po remontach jak: gruz ceglany, betonowy, mieszany, ale także wynajem kontenerów na śmieci oraz ich transport na i z miejsca budowy. Dzięki dużemu zróżnicowaniu kontenerów - firma posiada ich aż 9 typów, o pojemności od 1,7 do 42 m3 - można mówić o dopasowaniu oferty do potrzeb każdego klienta. SKIP działa na terenie Poznania i okolicznych gmin, m.in.: Czerwonak, Swarzędz, Murowana Goślina, Kórnik, Komorniki, Pobiedziska, Luboń, Suchy Las.

Dodatkową zaletą oddania odpadów pobudowlanych w ręce profesjonalnych firm zajmujących się ich utylizacją jest przyczynianie się do poprawy kondycji naszego środowiska naturalnego. Rozwiązanie to w znacznym stopniu eliminuje problem nielegalnych wysypisk śmieci w lasach czy na innych terenach zielonych. Przedsiębiorstwa tego typu z reguły posiadają odpowiedni sprzęt służący do recyklingu śmieci, wskutek czego są one w stanie odzyskać sporą część materiału budowlanego, który z powodzeniem zostaje powtórnie wykorzystany. Kruszywo uzyskane dzięki procesowi przesiewu czy rozdrobnienia używane jest między innymi do budowy dróg, wymiany i utwardzania gruntów, jako podsypka pod rury i kostkę brukową czy do niwelacji i przygotowywania terenu pod budowy również wielkopowierzchniowe. Firma SKIP dysponuje własną, najnowocześniejszą w województwie instalacją do odzysku materiałów poremontowych, której wskaźniki przerobowe kształtują się na poziomie 260 000 ton materiału rocznie i która pozwala na recykling rzędu 96% odpadów.

wywóz śmieci

Powierzenie wywozu śmieci przedsiębiorstwu SKIP Group gwarantuje bezpieczeństwo i legalność usługi, ponieważ firma posiada wszelkie niezbędne pozwolenia na prowadzenie tego typu działalności, prowadzi pełną ewidencję i dokumentację odbioru odpadów, klientowi wystawiana jest karta przekazania nieczystości.***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. Amazonfot. Chivas

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: