Wystartowała druga edycja kampanii #klikajbezpiecznie

29-01-2019, 23:14

#klikajbezpiecznie to ogólnopolska kampania mająca na celu promowanie bezpiecznego korzystania z internetu. Zimowa edycja, tak jak poprzednia, skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. Główna nagroda, zapowiedziana przez organizatorów, będzie przeznaczona na użytek szkoły. Nagrodzeni zostaną także nauczyciele i uczniowie.

Udział w akcji może wziąć każda szkoła lub grupa uczniów. Uczestnicy w zależności od wieku będą mieli do wykonania różne zadania konkursowe. Zadaniem nauczycieli będzie przeprowadzenie lekcji na temat niebezpieczeństw występujących w internecie. Celem jest pokazanie dzieciom i młodzieży, jak groźne w skutkach może być m.in. podawanie danych osobowych czy zawieranie wirtualnych znajomości. Ponadto, nie każdy wie jak zabezpieczyć swój komputer przed wirusami, które rozprzestrzeniają cyberprzestępcy. Kampania #klikajbezpiecznie powstałą, aby wyedukować młodych ludzi i uchronić ich przed możliwymi zagrożeniami w Internecie.

Poprzednia edycja akcji cieszyła się ogromną popularnością i dotarła do ponad 1000 dzieci i 65 szkół. Podczas jej trwania nauczyciele przeprowadzili z uczniami lekcje dotyczące poprawnego postępowania online, warsztaty artystyczne, a także zainicjowali scenki, które miały pomóc w utrwaleniu zdobytej wiedzy.

Informacje o akcji konkursie i akcji #klikajbezpiecznie można znaleźć na tym blogu.

Źródło: G DATA


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy