Wypożycz i naucz się, zanim kupisz nowe auto

17-01-2018, 12:36

Niektórym Polakom wiedzie się coraz lepiej, toteż mogą sobie pozwolić na wymianę samochodu na pojazd wyższej klasy, wyposażony w rozwiązania, z którymi nie mieli do tej pory do czynienia. Może to np. oznaczać przesiadkę na samochód z automatyczną skrzynią biegów, komputerowym systemem automatycznego parkowania etc. W salonie samochodowym można zapewne poprosić o zademonstrowanie obsługi takich udogodnień, ale potrwa to chwilę, a zaraz potem trzeba bezpiecznie i bez uszkodzenia samochodu dojechać do domu.

biegi auto

Może więc warto zyskać na czasie i najpierw wypożyczyć samochód wyposażony w to, co ma mieć nowe auto, bezstresowo opanować te nowinki, a dopiero potem zasiąść za kierownicą własnego pojazdu? Można to zrobić np. poprzez stronę https://comfortcar.pl/.

Gdy komputer zmienia biegi

Kierowca, który przez długie lata jeździł ze sprzęgłem i zwykłą skrzynią biegów, może mieć na początku problem z przyzwyczajeniem się do automatycznej. Owszem, na pierwszy rzut oka jazda samochodem, który sam zmienia biegi, może się wydawać łatwiejsza, ale też rutyna może sprawić, że awaria nastąpi błyskawicznie. Automatyczna skrzynia biegów ma pozycję „P”, czyli parkowanie. Należy z niej korzystać tylko w celu zaparkowania pojazdu i wyłącznie po jego całkowitym zatrzymaniu. Ustawienie „P”, gdy pojazd jeszcze się porusza, choćby bardzo wolno, może doprowadzić do poważnej awarii.

Początkujący posiadacz samochodu z automatyczną skrzynią biegów może też mieć problem z zachowaniem się na skrzyżowaniu, gdy trzeba auto zatrzymać i poczekać na zielone światło. Przełączyć na „N”, czyli pozycję neutralną? A może na „P”? Nie, zdjąć nogę z gazu i trzymać wciśnięty hamulec. Inne zachowanie może być przyczyną kłopotów.

W czasie płynnej jazdy ręka mimowolnie kieruje się na lewarek, żeby zmienić bieg na wyższy, noga szuka sprzęgła – a to nie tak. A co z trybami oznaczonymi cyfrowo? Każdy z nich ma jakieś przeznaczenie, np. ogranicza jazdę tylko do dwóch pierwszych biegów. Mogą też pojawiać się dodatkowe oznaczenia literowe, wskazujące na tryb ekonomiczny albo warunki zimowe. To wszystko trzeba opanować, zanim wyjedzie się z salonu fabrycznie nowym cackiem.

Ratunku, kierownica sama się kręci!

Kto nigdy nie korzystał z asystenta parkowania, też powinien najpierw poćwiczyć, zanim uruchomi go we własnym pojeździe. Najlepiej więc wypożyczyć taki sam pojazd jak ten, który zamierzamy kupić. Automatyczne parkowanie to akurat rzecz bardzo prosta, ale na początku serce podchodzi jednak do gardła, gdy kierownica obraca się sama, a samochód „kombinuje”, jak tu wjechać w niezbyt długą lukę. Przeżyj to sam, ale może niekoniecznie we własnym samochodzie. W wypożyczonym stres będzie mniejszy…


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Sirichai


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: