Wyposażenie sklepu spożywczego. Co zachęca do zakupu?

05-04-2018, 07:20

W każdym miejscu, w którym zamierzamy przechowywać żywność, muszą panować odpowiednie warunki. Na powodzenie sklepu spożywczego składa się nie tylko dobra reklama i sposób przechowywania produktów, ale również ich właściwe wyeksponowanie. W tym celu należy zakupić odpowiedniej jakości meble i urządzenia.

facet w sklepie

fotolia.com, 96816090 | Autor: industrieblick

Prowadzenie sklepu oferującego żywność to niemałe wyzwanie. Tak samo, jak w każdym biznesie, tak i w branży spożywczej liczy się umiejętność skutecznego promowania produktów. Pierwszą kwestią przy urządzaniu sklepu jest więc zakup regałów i przeszklonych lad chłodniczych, a w razie potrzeby – witryn cukierniczych i miejsc do przechowywania pieczywa. W przypadku produktów „wrażliwych” istotna jest właściwa temperatura. Chodzi przede wszystkim o mięso, nabiał, ryby, często również o niektóre słodycze. Owoce i warzywa warto ustawić na osobnych wyspach, które sprawią, że wnętrze będzie prezentować się efektowniej. Za to pieczywo i wyroby cukiernicze wymagają specjalnych regałów, które pozwolą je odpowiednio wyeksponować. Atrakcyjnego wyglądu doda im ciepłe, rozproszone światło górne.

Meble muszą być mocne, trwałe i higieniczne. Taka zasada obowiązuje również wówczas, gdy oferujemy w swoim sklepie już gotowe potrawy. Liczy się zarówno estetyczne wykonanie wyposażenia, jak i jego wysoka jakość. Szczególnie istotne są lady, które spełniają tutaj funkcję psychologiczno-marketingową. Ich rolą jest nie tylko możliwość wystawienia produktów, ale również zaprezentowanie ich w taki sposób, aby przyciągać wzrok klienta i zachęcić go do zakupu. Dlatego wyposażenie gastronomii najlepiej kupować od sprawdzonych firm, przygotowujących meble i sprzęt specjalnie pod konkretny projekt. Oznacza to, że całość będzie tak zaaranżowana, aby rozmiarowo, objętościowo i stylistycznie wpisywać się w wystrój oraz charakter oferty.

Wybieraj meble dopasowane do branży

Przy wyborze mebli liczy się również materiał, z którego zostały wykonane. Jeżeli zależy nam na eleganckim efekcie, a przy tym higienicznym i skutecznym działaniu, najlepiej postawić na modele produkowane z drewna, metalu i płyty laminowanej. Lady i regały wykończone płytami pleksi będą szczególnie skuteczne, ponieważ nie wejdą w reakcję z przechowywaną żywnością. Ogromne znaczenie ma również to, aby zakupione wyposażenie było łatwe w czyszczeniu. W końcu zachowanie wysokiego poziomu higieny ma ogromne znaczenie dla podtrzymania dobrej opinii o każdym sklepie spożywczym.

Urządzając wnętrze, należy pamiętać również o spójności stylistycznej. Kolorystyka i stosowane materiały powinny być takie same lub podobne, budując wrażenie uporządkowania. Aranżacja, w której wszystkie elementy pasują do siebie nawzajem, a także do wymiarów pomieszczenia, odgrywa ogromną rolę marketingową. Jeżeli masz wątpliwości, czy uda Ci się osiągnąć taki efekt, skorzystaj z pomocy profesjonalnych projektantów przestrzeni handlowych takich jak firma ProFrost.

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Photo-Mixfot. Renault


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: