Wyposażenie salonu pielęgnacji psów – co i gdzie kupić?

09-11-2017, 07:00

Własna działalność w postaci prowadzenia salonu groomerskiego wymaga nie tylko przygotowania zawodowego, ale także rozeznania na rynku, jeżeli chodzi o wyposażenie. Jest to kwestia – poza wiedzą na temat parametrów sprzętu – przede wszystkim finansowa. Od tego bowiem będzie zależeć, czy postawimy na lepszej jakości wyposażenie, ale mniej różnorodne, czy odwrotnie. Gdzie najbardziej opłaca się kupić wyposażenie do salonu groomerskiego? Jakie sprzęty i akcesoria są niezbędne?

pies

Gdzie kupić wyposażenie salonu groomerskiego?

Decydując się na uruchomienie salonu groomerskiego dla psów musimy liczyć się z wieloma kosztami. Nie chodzi tu tylko o sam sprzęt i akcesoria, ale także zaopatrzenie się np. w kosmetyki dla zwierząt, które nierzadko są stosunkowo drogie. Oszczędzić możemy na kupnie całego wyposażenia do salonu groomerskiego w hurtowni (np. Wszystkodlazwierzat.pl). Pamiętajmy też, że ceny w sklepie internetowym będą niższe niż stacjonarnym, ponieważ właściciel nie musi dokonywać opłat za wynajem lokalu czy zatrudniać większej liczby pracowników, dlatego opłacalne jest zamawianie produktów przez internet.

Warto wybrać również taką hurtownię groomerską, w której będziemy mogli kupić większość produktów niezbędnych do uruchomienia salonu.

 

Jakie sprzęty i akcesoria trzeba kupić do salonu dla psów?

Poza kosmetykami musimy zaopatrzyć się w:

 • stół groomerski oraz niezbędne do niego akcesoria,
 • wannę,
 • maszynkę zwykłą oraz wykończeniową,
 • nożyczki,
 • szczotki i grzebienie,
 • trymery,
 • suszarki,
 • akcesoria i przyrządy do sterylizacji czy utrzymania porządku w salonie.

strzyżenie psa

Kosmetyki dla psów do salonu groomerskiego

Każdy salon powinien być wyposażony w zestaw kosmetyków do różnych rodzajó sierści. Najlepiej, aby wszystkie były hipoalergiczne, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że pies będzie bezpieczny podczas zabiegów pielęgnacyjnych w naszym salonie. Naturalne i bezpieczne kosmetyki do salonu dla psów możemy kupić we wspomnianej hurtowni internetowej Wszystkodlazwierzat.pl. Wyszczególniając, powinniśmy zakupić kosmetyki dla:

 • psów długowłosych,
 • szorstkowłosych i twardowłosych,
 • krótkowłosych.

Poza powyższą podstawową klasyfikacją, warto zaopatrzyć się w bardziej specjalistyczne preparaty, takie jak szampony dla szczeniąt. Nie zapominajmy o innych ważnych kosmetykach, np. tych do pielęgnacji uszu i oczu oraz zwalczania insektów.

kosmetyki

Stół groomerski – jaki wybrać?

Tutaj kierujmy się przede wszystkim wielkością psów, które mają być pielęgnowane w naszym salonie. Jeżeli mamy wystarczającą ilość funduszy, warto kupić dwa rodzaje stołów: jeden dla psów dużych ras (120 cm), drugi dla mniejszych (80 cm). To, czy stół będzie miał podnośnik elektryczny jest sprawą indywidualną – ważniejsza jest stabilność sprzętu i waga, które im większa, tym jest lepsza (stół nie przewróci się tak łatwo).

 

Wanna do kąpieli psa: profesjonalna czy zwykła?

Profesjonalna wanna groomerska powinna posiadać podnośnik elektryczny oraz wysięgnik, który pozwoli na unieruchomienie psa. Zaletą zakupu takiej wanny jest łatwość pielęgnacji nawet bardzo dużego psa, co w wannie zwykłej byłoby wręcz niewykonalne. Minusem jest wysoki koszt.

maszynka

Maszynki do strzyżenia oraz nożyczki

Najważniejszym kryterium przy wyborze maszynki musi być zwrócenie uwagi na fakt, czy jest ona silnikowa i posiada co najmniej 45 watów. Ważna jest również cicha pracy maszynki – niektóre psy są bardzo wrażliwe na ten dźwięk, przez co utrudniają lub uniemożliwiają strzyżenie. Profesjonalne, ciche maszynki do strzyżenia psów znajdziemy m.in. w sklepie Wszystkodlazwierzat.pl. Koszt to co najmniej kilkaset złotych (maszynki bardzo dobre jakościowo to wydatek nawet kilku tysięcy złotych). Maszynka wykończeniowa z kolei musi być bardzo precyzyjna, ponieważ nią będziemy strzyc okolice uszu czy stóp psa.

wszystkodlazwierzat.pl

Przechodząc do nożyczek do salonu, zaopatrzmy się w dwa rodzaje: nożyczki proste i degażowe. Początkujący groomerzy pracują przede wszystkim na degażówkach dwustronnych, dlatego te uznaje się za dość uniwersalne.

Pozostałe elementy, takie jak suszarki, szczotki, grzebienie i inne akcesoria, schodzą już na drugi plan, jeśli chodzi o wyposażenie salonu, co nie oznacza, że nie są ważne. Istotne jest, by wybierać produkty z dobrych materiałów i solidnie wykonane. Pamiętajmy, że nie zawsze tutaj cena równa się jakości.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. ODO 24


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.