Wyposażenie łazienek - 3 pomysły na oryginalną aranżację dużej łazienki

27-04-2019, 07:36

Duża łazienka kojarzy się z luksusem, wygodą i elegancją. W jej aranżacji ogromne znaczenie odgrywa nie tylko aspekt praktyczny, ale również estetyczny, dlatego wyposażenie łazienek o dużej powierzchni należy dobrze zaplanować.

łazienka

  1. Łazienka retro
  2. Angielska łazienka
  3. Nowoczesna, ekskluzywna łazienka

Duża łazienka pozwala na zastosowanie rozwiązań, których użycie jest niemożliwe w mniejszych pomieszczeniach. Ustawienie elementów takich jak wanna wolnostojąca i dwuosobowa kabina lub podzielenie łazienki na strefę mokrą - z wanną i prysznicem, oraz sanitarno-kąpielową, z toaletą, bidetem i umywalką - to sposoby na aranżację jedynie dużych łazienek.

Łazienka retro

Duża łazienka idealnie nadaje się do wykonania aranżacji w stylu retro. Ten styl odwołuje się do przeszłości, wykorzystuje niebanalne dodatki i z pozoru niepasujące do siebie meble. W kolorystyce króluje szarość, na ścianach płytki w stylu cegiełek ułożone do połowy ściany lub płytki marmurowe, a na podłodze czarno-białe kafle. Często montowana jest stylizowana ceramika łazienkowa, uzupełniona dekoracyjnymi dodatkami, np. 3-otworową, złotą baterią Bruma. W łazienkach retro pojawiają się rozwiązania, które były popularne kilkadziesiąt lat temu - najczęściej stosowanym jest stojąca miska ustępowa ze zbiornikiem, który umieszcza się na górze ściany.

Angielska łazienka

Angielska łazienka to luksusowy i ekskluzywny salon kąpielowy. Typowe wyposażenie łazienek w stylu angielskim obejmuje wolnostojącą wannę, najczęściej na ozdobnych nóżkach w kształcie łap lwa, lamperię, a w oknach drapowane zasłony. Ważne jest, aby aranżacja była przestrzenna i nieprzytłaczająca. Świeżości dodadzą nowoczesne elementy sanitarne, stylizowane na styl angielski, np. umywalka nablatowa lub bateria Burlington. Charakteru całości nadadzą dodatki - uchwyty, wieszaki lub lustro w ozdobnej ramie. Całość powinna być utrzymana w stonowanej kolorystyce.

Nowoczesna, ekskluzywna łazienka

Nowoczesna i ekskluzywna łazienka to symbol luksusowego minimalizmu. Dominują kolory kontrastowe - czarny, biały i szary, a w żywych, nasyconych kolorach utrzymane są dodatki i niekiedy meble. Duża łazienka w stylu nowoczesnym wyposażona jest w proste meble o ostrych krawędziach i podobnie wykończoną ceramikę sanitarną, np. marki Flaminia. Baterie umywalkowe, prysznicowe i wannowe umieszczone są podtynkowo. Niekiedy stosuje się rozwiązania niestandardowe, nadające łazience stylu i klasy. Należy do nich centralnie umieszczona kabina prysznicowa, którą uzupełnia akrylowy brodzik i wolnostojący zestaw natryskowy.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag wyposażenie łazienektag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. _Alicja_fot. Frycyk01

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: