Wypłata z bankomatu za pomocą telefonu (wideo)

28-06-2011, 13:32

Firma HalCash, odpowiedzialna za akcję „Plusikowe” w Plusie, planuje dalszą rozbudowę partnerskiej sieci bankomatów, w jakich dostępna będzie usługa wypłaty z bankomatów za pomocą telefonu komórkowego. Ma być to też alternatywa dla przekazów gotówkowych i narzędzie wspomagające akcje promocyjne czy też loterie, konkursy i programy lojalnościowe.

Sonda
Czy skorzystałbyś z przekazów, które można wypłacić w bankomacie?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

HalCash CEE jest firmą wdrażającą na polskim rynku technologię, która pozwala na wypłatę środków finansowych z bankomatów, bez użycia karty, przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Firma uruchomiła usługi Polsce w 2010 roku i ma już na koncie m.in. współpracę z Polkomtelem przy promocji „Plusikowe”, gdzie system HalCash wykorzystany został do wypłaty bonusów gotówkowych dla klientów Plusa.

- Współpraca z Polkomtelem była dla naszej firmy wielkim testem, który udało nam się zdać celująco – mówi Piotr Zinkiewicz, doradca zarządu HalCash CEE w obszarze rozwoju biznesu. System potwierdził swoją funkcjonalność, a w ramach promocji zrealizowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy przekazów, praktycznie bez żadnych problemów - dodaje Zinkiewicz z HalCash CEE.

>> Czytaj też: Płatności komórką w kolejnych 300 tys. punktach

System HalCash znalazł na świecie wiele zastosowań, poczynając od wykorzystania systemu w kampaniach marketingowych, poprzez zastosowanie w systemach rozliczeniowych, a na przekazach pieniężnych kończąc. Firma HalCash CEE jest częścią światowego systemu HalCash International, który stworzyło osiem hiszpańskich banków: Bancaja, Banesto, Banco Popular, Bankinter, Caixa Galicia, Caja Laboral, Cajamar, Cajasol.

HalCash CEE deklaruje, że prowadzi zaawansowane rozmowy na temat kolejnych kampanii, które będą przeprowadzone z wykorzystaniem systemu oraz rozwija usługę – by była jeszcze przyjaźniejsza w zastosowaniu dla klientów biznesowych.

Jak działa przekazywanie pieniędzy?

Przekazanie środków przez osoby indywidualne odbywa się po złożeniu zlecenia na stronie halcash.com.pl, gdzie podajemy numer telefonu komórkowego odbiorcy oraz kwotę transakcji i zdefiniowany przez siebie poufny kod PIN. Następnie system kieruje nadawcę na konto bankowe, z którego są wysyłane pieniądze. Po otrzymaniu kodu PIN od nadawcy przekazu, odbiorca może udać się do bankomatu sieci uczestniczącej w systemie HalCash i po wpisaniu kodu PIN i numeru referencyjnego, wypłacić przekazane mu pieniądze.

- Pracujemy nad udoskonaleniem systemu, w taki sposób by był on jak najbardziej przyjazny zarówno dla klientów biznesowych jak i indywidualnych. Chcemy jeszcze w tym roku wprowadzić dodatkowe funkcjonalności w systemie oraz skoncentrować się na popularyzacji tego narzędzia wśród klientów biznesowych – podsumowuje Zinkiewicz.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy