Wyniki Adobe lepsze od oczekiwań

16-12-2011, 15:13

Zainteresowanie produkcją wideo oraz tworzeniem stron internetowych wpłynęły niezwykle korzystnie na wyniki firmy Adobe.

Amerykańska korporacja poinformowała, że przyszły kwartał może zakończyć z zyskiem na poziomie od 1,03 do 1,08 miliarda dolarów. Wcześniej niektórzy z analityków uważali, że firmie nie uda się przekroczyć progu 1,02 miliarda dolarów.

Czytaj także: Metro w Windows 8 bez Flasha

Po ogłoszeniu informacji przez Adobe wartość akcji firmy na nowojorskiej giełdzie wzrosła aż o 7,6%. Pomimo niedawnego porzucenia rozwoju wtyczki Flash dla urządzeń przenośnych, co zdecydowanie było jedną z istotniejszych porażek firmy, popularność narzędzi do profesjonalnych zastosowań wciąż winduje jej wyniki.

Adobe jest obecnie największym producentem oprogramowania do obróbki grafiki i projektowania. Niedawno firma opublikowała również zestaw narzędzi mobilnych dla Androida, który ma umożliwiać dokonywanie prostych prac z poziomu tabletów.

Choć wyniki firmy są bardzo dobre, Adobe zapowiedziało, że zwolni 750 osób w Europie i Ameryce, by "lepiej dopasować swoje zasoby wokół cyfrowych mediów oraz marketingu". Korporacja w informacji prasowej stwierdziła, że branże te "odnotowują obecnie niesamowite wzrosty".

Czytaj także: Adobe Edge umożliwi tworzenie animacji dla HTML5


Źródło: Adobe, Bloomberg
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy