Wynajem sprzętu IT dobry na kryzys

19-01-2009, 03:15

Analitycy przewidują w tym roku spadek sprzedaży w branży IT. Skorzystać może na tym rynek wynajmu sprzętu komputerowego, który rozwija się w Polsce od blisko dwóch lat.

Zdaniem Marka Straszaka z firmy Livingston Polska w ciągu najbliższych miesięcy polski rynek wynajmu sprzętu IT może wzrosnąć o 20-30 procent, z obrotami rzędu 50-60 mln złotych. Będzie to jedna z niewielu dziedzin, które skorzystają na globalnym kryzysie ekonomicznym, twierdzi Straszak.

Wypożyczeniem sprzętu, jako alternatywą dla zakupu, tradycyjnie zainteresowany jest sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Poważną grupę klientów firm wynajmujących sprzęt IT mogą także stanowić organizacje zajmujące się szkoleniami korporacyjnymi, imprezami promocyjnymi i targami.

- Wynajem sprzętu jest bardzo popularny w innych krajach Europy. Świetnie rozwinięte technologicznie Niemcy pożyczają niemal wszystko. To pewna forma kultury korporacyjnej, w której się realnie kalkuluje - wyjaśnia Marek Straszak.

Podstawową zaletą wynajmu sprzętu IT jest cena, relatywnie niska w stosunku do klasycznego zakupu. Wynajem to także możliwość zwrotu lub wymiany urządzenia w dowolnym czasie (tego nie daje leasing). Wsparcie techniczne jest także jedną z ważniejszych zalet wynajmu.

W Polsce i całej Europie środkowowschodniej najczęściej wypożyczany jest sprzęt służący do prowadzenia prezentacji lub szkoleń – laptopy, rzutniki. Z grupy zaawansowanych urządzeń największym wzięciem cieszą się serwery oraz macierze dyskowe. W najbliższych miesiącach spodziewany jest wzrost zainteresowania Web-kioskami i ekranami LCD.


Źródło: informacja prasowa
Tematy pokrewne:  

tag wypożyczalnietag leasingtag laptopytag branża IT
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031