Wymiana walut przez internet (wideo)

PATRONAT MEDIALNY 25-03-2011, 12:25

W najnowszym odcinku programu Clicker zobaczycie krótki przewodnik po serwisie Walutomat, który umożliwia wymianę walut przez internet.

Walutomat to serwis, za pośrednictwem którego internauci mogą wymieniać waluty pomiędzy sobą, unikając pośrednictwa kantorów i banków. Transakcje dokonywane są po kursie średnim lub po kursie ustalonym przez użytkownika, co pozwala na oszczędności sięgające 2-3% w stosunku do tradycyjnych sposobów.

Zlecenie wymiany odbywa się trzyetapowo. Przede wszystkim należy zagwarantować środki na jego realizację. W tym celu należy przesłać pieniądze do portfela w Walutomacie, podając walutę, bank i dane niezbędne do wykonania przelewu. Następnie serwis dopasowuje nasze zlecenie do zleceń innych osób. Po znalezieniu przeciwstawnych ofert dokonywana jest transakcja po najkorzystniejszym kursie. Trzeci etap to wypłata pieniędzy.

>> Czytaj także: Internetowa wymiana walut: konkurenci tradycyjnych kantorów czają się w sieci

Walutomat pobiera prowizję od wartości zrealizowanego zlecenia w wysokości 0,2%. Wystawia także faktury VAT na swoje usługi. Dla użytkowników, którzy wymieniają w ciągu miesiąca duże kwoty, przygotowany został system rabatowy. Z serwisu korzystać mogą zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce. Konieczne jest jedynie posiadanie kont bankowych w walutach, które mają zostać wymienione.

>> Obejrzyj poprzednie odcinki Clickera

>> Obejrzyj inne programy telewizji internetowej Webshake.tv


Źródło: Webshake.tv
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930