Wymiana gier to już rentowny biznes

06-12-2011, 14:06

Właściciele serwisu umożliwiającego wymianę gier konsolowych za cenę przesyłki zaczęli zarabiać na swoim biznesie.

O Gametrade.pl w Dzienniku Internautów pisaliśmy wielokrotnie. Dokładnie rok temu informowaliśmy o planach ekspansji, a dziś przedstawiciel Gametrade powiadomił, że biznes osiągnął rentowność.

Gametrade.pl powstał w 2009 roku i służy do legalnej wymiany gier pomiędzy graczami, którzy nie chcą wydawać każdorazowo ok. 200 zł na nową grę. Dzięki Gametrade.pl użytkownicy sprzedają lub wymieniają stare gry na nowe – gdzie jedynym ponoszonym kosztem jest koszt przesyłki.

W dynamicznym rozwoju Gametrade.pl od 2010 roku wspierają fundusze VC: Xevin Investments i IQ Partners.

- Statystyki projektu w Polsce przekraczają zakładane przez nas cele inwestycyjne. Projekt właśnie osiągnął rentowność, więc wszyscy jesteśmy zadowoleni. Do pełnego szczęścia brakuje nam takich samych sukcesów na rynkach międzynarodowych, ale mamy nadzieję, że i one wkrótce się pojawią – ocenia Radosław Czyrko, Partner Zarządzający Xevin Investments.

Czytaj też: Biznes-mentor.pl ma pomóc początkującym przedsiębiorcom

Nowa strona Gametrade.pl
fot. - Nowa strona Gametrade.pl
Serwis w niedługim czasie chce być platformą służącą nie tylko do wymiany i sprzedaży używanych gier, ale również do sprzedaży nowych gier oraz sprzętu dla graczy. Do współpracy zaproszone zostaną sklepy z grami, które dzięki Gametrade.pl będą mogły dotrzeć do potencjalnych 100 tys. konsumentów legalnie kupujących gry. Serwis ma zamiar stać się kolejnym dużym kanałem sprzedaży gier, skuteczniejszym i tańszym niż inne platformy.

- W celu sprostania oczekiwaniom nowych użytkowników całkowicie zmieniliśmy oblicze serwisu, dostosowując go także do coraz popularniejszych urządzeń mobilnych i tabletów. Start nowej wersji to jednocześnie osiągnięcie 100 tys. zarejestrowanych graczy w Gametrade.pl Oczywistym kierunkiem rozwoju Gametrade.pl jest sprzedaż nowych gier, tak aby Gametrade.pl było kompletną platformą każdego gracza konsolowego w Polsce – dodaje Damian Legawiec, Prezes Gametrade.pl.

W ostatnim czasie serwis Gametrade.pl zmienił wygląd i został dostosowany do urządzeń mobilnych. Z informacji podawanych przez jego twórców wynika, że już co piąty gracz konsolowy w Polsce korzysta z Gametrade.pl, a co miesiąc dzięki serwisowi właściciela zmienia kilkanaście tysięcy gier.

Do końca 2012 roku Gametrade.pl planuje mieć 200 tysięcy zarejestrowanych graczy.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy