Wymagania wizowe przy wyjeździe do Kanady?

14-07-2020, 14:38

W zależności od tego czy wyjeżdża się do Kanady w celach biznesowych, turystycznych czy w celu podjęcia pracy niezbędne jest uzyskanie innych rodzajów wiz. Jeśli chce się podjąć pracę na terenie Kanady trzeba spełnić dodatkowe formalności, które pozwalają uzyskać wizę pracowniczą. Natomiast przy wyjeździe, gdzie pobyt nie będzie przekraczał pół roku można starać się o wizę elektroniczną.

Co zapewnia wiza elektroniczna?

Jeśli do Kanady chce się podróżować za pośrednictwem samolotu, niezbędne jest uzyskanie elektronicznej wizy. Taką wizę można uzyskać wykorzystując system eTA Canada. Elektroniczny system pozwala wygodniej uzyskać pozwolenie na podróż bez konieczności udania się do ambasady. Cała procedura starania się o elektroniczne pozwolenia na wjazd do Kanady realizowana jest za pośrednictwem Internetu. Na specjalnie stworzonej stronie można wygodnie wypełnić wniosek. Do wypełnienia wniosku niezbędne jest posiadanie: - dokumentu tożsamości w postaci dowodu tożsamości lub paszportu, - adresu e-mail, - karty kredytowej, która pozwala uiścić opłatę. Za uzyskanie pozwolenia na wjazd do Kanady niezbędne jest zapłacenie siedmiu dolarów kanadyjskich. Natomiast uzyskanie takiego pozwolenia pozwala na korzystanie z niego przez pięć lat.

Wymagania przy wjeździe

Ważne jest sprawdzenie, jakie są wymagania wizowe przed wyjazdem do Kanady w konkretnym celu. Trzeba brać pod uwagę, że brak posiadania takiego pozwolenia nie pozwala nawet wejść do samolotu, który podróżuje do Kanady. Pozwolenie elektroniczne, które uzyska się za pośrednictwem elektronicznego systemu jest przypisane do paszportu. W ten sposób można swobodnie przejść procedurę na lotnisku. Pozwolenie elektroniczne na wjazd do Kanady trzeba również uzyskać w przypadku podróży tranzytowej. W tym względzie obywatele krajów UE mogą starać się o aplikowanie o pozwolenie w ramach systemu eTA. Przy podróżowaniu do Kanady trzeba będzie posiadać paszport, który trzeba okazać przy wjeździe. Natomiast taka wiza do Kanady nie jest potrzebna przy ruchu bezwizowym, gdy podróżuje się za pośrednictwem drogi morskiej czy lądowej.

kanada lotnisko

Rozpatrywanie wniosku

Możliwość skorzystania z elektronicznego systemu w celu uzyskania pozwolenia na wjazd do Kanady to znacznie bardziej wygodne rozwiązanie w stosunku do korzystania z usług ambasady. Do ambasady trzeba udać się osobiście, co oczywiście wymaga czasu. Natomiast z systemu elektronicznego można skorzystać w dowolnym miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu. Wystarczy wejść na stronę:https://etacanadaonline.com/pl/ i wypełnić prosty formularz a następnie dokonać opłaty. Cała procedura uzyskania pozwolenia na wjazd do Kanady odbywa się drogą elektroniczną. Za pośrednictwem Internetu, czyli na adres e-mail, dostarczane jest potwierdzenie złożenia wniosku. Dodatkowo w ten sposób dostarczane są informacje, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie lub negatywnie. Czas rozpatrywania wniosku najczęściej wynosi trzy doby, ale znacznie lepiej jest starać się o uzyskanie pozwolenia na wjazd do Kanady z pewnym wyprzedzeniem. Wówczas można mieć większą pewność, że uzyska się elektroniczną wizę na czas.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag wizatag nolstag Kanada
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: