Wyłudzają na cyfryzację

GazetaPrawna.pl 21-12-2010, 20:36

Przedstawiciele platform cyfrowych wmawiają klientom, że z początkiem nowego roku kończy się nadawanie telewizji analogowej. Naciągają ich na drogi sprzęt i grożą karami za zerwanie umów.

Jak włączy pani telewizor 1 stycznia, zobaczy pani tylko „śnieg”. Chyba że kupi pani nasz dekoder. Wtedy wszystko będzie w porządku. I tanio, i jakość obrazu lepsza.

Tak grupa sprzedawców z firmy EuroActive – reprezentującej platformę Cyfra Plus – przekonywała mieszkańców gminy Hrubieszów do zakupu nowoczesnych, wartych kilkaset złotych dekoderów telewizji cyfrowej oraz podpisania umów abonamentowych. Dziesięciu pracowników zamojskiego oddziału firmy, w tym dwóch menedżerów, zostało już zatrzymanych przez policję i usłyszało zarzuty – oszustwa i tzw. sprawstwa kierowniczego. (...)

Na terenie całego kraju działa przynajmniej kilkanaście grup wyłudzających pieniądze w podobny sposób. Mieszkańcy Łodzi skarżą się na firmę Eurotop. Z kolei na Dolnym Śląsku coraz głośniej mówi się o wyjątkowo natrętnych przedstawicielach Ewmiru z siedzibą we Wrocławiu, a w Małopolsce o Supranecie z Sosnowca. Wszystkie te firmy są przedstawicielami znanych platform cyfrowych. (...)

Same platformy nie komentują sprawy. W biurze prasowym Cyfry Plus wczoraj milczały telefony, nikt nie odpowiadał także na e-maile. Jednak to nie tylko po stronie płatnych telewizji leży wina. Winne są także niewiedza klientów i chaos panujący wokół planów cyfryzacji.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Wyłudzają na cyfryzację. Platformy wmawiają klientom, że kończy się nadawanie telewizji analogowej

Sylwia Czubkowska

gazeta prawna


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy