Wyciągarka samochodowa - co należy o niej wiedzieć?

19-07-2018, 09:40

Jesteś miłośnikiem off roadu, a może po prostu mieszkasz poza miastem i często zmagasz się z trudnymi warunkami na drodze? Sprawdź, do czego służą wyciągarki samochodowe i kiedy warto w nie zainwestować! Na co należy zwrócić uwagę przy wybieraniu konkretnego modelu?

mat partnera

Co to jest wyciągarka samochodowa?

Wyciągarki samochodowe to specjalistyczny sprzęt potrzebny nie tylko właścicielom samochodów terenowych, którzy często muszą zmagać się z koleinami, kałużami czy błotnistymi dziurami na leśnych drogach. Dostępne obecnie na rynku urządzenia mogą też być zastosowane w przypadku quadów, pojazdów służb ratowniczych czy łodzi. W jaki sposób działają wyciągarki samochodowe? Jak wskazuje sama nazwa, ich zadaniem jest wyciągnięcie pojazdu, który ugrzązł, np. w błocie, a zastosowany napęd pozwala wyjść nawet z ekstremalnej sytuacji.

Rodzaje wyciągarek samochodowych

Osoby zainteresowane zakupem specjalistycznej wyciągarki mogą wybierać spośród różnych typów urządzeń. W sprzedaży dostępne są wyciągarki elektryczne, mechaniczne, zasilane pompą hydrauliczną, a także urządzenia ręczne. Najbardziej popularne są bez wątpienia wyciągarki elektryczne, które są zasilane z jednego, a czasem nawet z dwóch akumulatorów. Zainteresowaniem cieszą się również modele mechaniczne oraz hydrauliczne, które jednak korzystają z silnika samochodu, a ich częste użytkowanie może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia awarii pojazdu.

Moc wyciągarki ma znaczenie

Moc urządzenia to jeden z najważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu konkretnego modelu. Według ekspertów, optymalny udźwig urządzenia powinien wynosić 5443 kg, czyli 12 tysięcy funtów (lbs). Wyciągarki samochodowe o takich parametrach powinny poradzić sobie z wyciągnięciem pojazdu terenowego z błotnistej ścieżki czy koleiny w lesie. Przy zakupie konkretnego urządzenia warto też zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej linki. Na rynku można znaleźć wyciągarki wyposażone w linki stalowe oraz syntetyczne. Pierwsze są bardziej wytrzymałe, ale z kolei drugie łatwiej nawijają się na bęben.

Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto zainwestować w sprzęt, jaki jest wyciągarka? Sprawdź również inny artykuł - Kiedy przyda się wyciągarka samochodowa?


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Symetriafot. Ericsson
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: