Wybieramy zajęcia dodatkowe dla dzieci w wieku szkolnym

06-02-2018, 21:44

W ostatnich latach wśród rodziców zapanowała moda na zajęcia dodatkowe dla dzieci. Szczęśliwe mamusie i tatusiowie chcą, aby ich pociechy dobrze pożytkowały czas i oprócz zajęć szkolnych mogły rozwijać się także w konkretnych dziedzinach. Na jakie zajęcia warto zapisać swoje dziecko, aby czerpało z nich satysfakcję i radość?

 

Ruch i gracja w jednym. Szkoła tańca dla dzieci

baletZazwyczaj szkoły tańca tworzą grupy, umieszczając w nich dzieci ze względu na wiek. Maluchy uczęszczają więc z rówieśnikami na zajęcia, w czasie których brane są pod uwagę naturalne predyspozycje i możliwości fizyczne pociech. Starsze dzieci w wieku szkolnym chodzą do stworzonych dla nich grup wiekowych. Dzieci do 15. roku życia kwalifikowane są zwykle do grup zwanych juniorami, a starsze – do grup młodzieżowych. Taniec pozwala poprawić koordynację ruchową, uczy posługiwania się własnym ciałem, daje też codzienną dawkę niezbędnego ruchu i poprawia siłę mięśni. Dostarcza też endorfin odpowiedzialnych za doskonałe samopoczucie.

 

Ognisko plastyczne – dla małych wrażliwców

Fajna kreska, ładny dobór kolorów, wyczucie stylu – takie cechy kryją się często w naszych pociechach. Nie zawsze rodzice są jednak w stanie je odnaleźć i docenić, traktując dziecięce prace wyłącznie jako miłe dla oka, ale jednak bazgroły. Zorganizowane zajęcia pozaszkolne z zakresu plastyki mogą pokazać, że w naszym dziecku tkwi nieoszlifowany diament. Warto go wykrzesać nie tylko dlatego, że w rozwijaniu pasji można znaleźć wiele przyjemności, lecz również dlatego, że może się ona przydać w dorosłym życiu – nie tylko na etapie szkolnym, ale także podczas poszukiwania własnego miejsca w świecie i właściwego dla siebie zawodu. Opanowanie rysunku sprawdza się potem podczas składania dokumentów na studia z zakresu architektury, budownictwa, sztuk plastycznych, projektowania odzieży czy grafiki.

 

Świat w obiektywie. Kółko fotograficzne

Praktycznie każdy jest dziś wyposażony w aparat fotograficzny, chociażby z samego faktu posiadania smartfona. Nie każdy jednak potrafi robić dobre zdjęcia. Odpowiednie kadrowanie, ostrość, kompozycja – to tylko niektóre elementy, które trzeba wziąć pod uwagę, wykonując fotografię. Tego wszystkiego i wiele więcej nasza pociecha może nauczyć się pod okiem profesjonalnego fotografa z wykształceniem pedagogicznym. Kto wie, może odkryta w ten sposób pasja doprowadzi go do zawodu fotografa w przyszłości?

Podsumowując, rozwijanie dziecięcych pasji wpływa pozytywnie na jego rozwój intelektualny i emocjonalny. Wybierając zajęcia dodatkowe dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to, aby dopasować typ kursu czy szkółki do jego indywidualnych predyspozycji i upodobań. Wtedy istnieje duża szansa, że nasza pociecha będzie z przyjemnością brać udział w zajęciach, a czas na nich spędzony nie będzie czasem straconym.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Zalandofot. Myphone


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.