Wybieramy narożnik do salonu

06-05-2019, 07:51

Rozważasz zakup narożnika do salonu? Sprawdź czym kierować się podczas zakupu tego typu wyposażenia.

narożnik

Nowoczesne narożniki stanowią obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań wnętrzarskich. Wpływ na ten fakt wywiera przede wszystkim duża uniwersalność wspomnianego typu mebli. Zdecydowana większość dostępnych na polskim rynku narożników wyposażona jest w funkcję spania. To świetne rozwiązanie w przypadku ludzi, którzy często przyjmują gości, mieszkańców kawalerek bądź też osób, które nie posiadają sypialni. Oczywiście funkcja spania to jedynie czubek góry lodowej aspektów, na jakie warto zwracać uwagę w chwili zakupu narożnika. Czym jeszcze kierować się podczas zakupu wspomnianego sprzętu?

Funkcja narożnika

Pierwszym krokiem na drodze do wyboru narożnika jest ustalenie funkcji, jaką będzie on pełnił w naszym domu. Jeśli narożnik będzie meblem często użytkowanym, w tym również pełniącym funkcję łóżka, to powinien odznaczać się dość dużymi gabarytami i posiadać obszerny pojemnik na pościel. W takim przypadku warto także zwrócić uwagę na twardość zagłówków oraz materiał stanowiący pokrycie narożnika. Ważne, by był on łatwy do utrzymania w czystości i nie przyklejał się do ciała.

Jeśli natomiast narożnik ma pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną, to nie musimy zwracać szczególnej uwagi na rodzaj pokrycia. W takim przypadku z powodzeniem możemy pozwolić sobie na zakup narożnika o nieregularnych, fantazyjnych kształtach bądź też tapicerowanego.

Wielkość wnętrza

Narożnik to typ mebla, który bardzo często stanowi swego rodzaju punkt centralny danego pomieszczenia. W związku z powyższym jego gabaryty powinny odpowiadać wymiarom wnętrza. Ważne, aby narożnik nie zastawiał przejścia, a tym samym nie utrudniał poruszania się po salonie. Wybór zbyt dużego sprzętu może skutkować wrażeniem „zagracenia” przestrzeni i tym samym zaburzać design pokoju. Pamiętajmy o tym, aby mebel był w stanie pomieścić wszystkich domowników oraz potencjalnych gości jednocześnie. W innym przypadku może się bowiem okazać, że część zaproszonych osób będzie zmuszona siedzieć na dostawionych krzesłach czy też pufach.

Design pomieszczenia

Styl narożnika musi odpowiadać stylowi wnętrza. Mebel powinien być dopasowany zarówno do kolorystyki podłóg, ścian, jak i innych, obecnych w pomieszczeniu sprzętów. Pod uwagę warto wziąć również kolor światła obecny w danym pokoju. Jeśli zatem nasz salon został zaprojektowany w stylu glamour, wówczas zdecydujmy się na tapicerowany narożnik pokryty welurem. Do pomieszczenia rustykalnego pasować będzie narożnik z obiciem z jasnego materiału, najlepiej posiadający drewniane elementy ozdobne. Z kolei styl wnętrza nowoczesnego podkreśli sprzęt pokryty ciemną skórą.

Obicie narożnika powinno być nie tylko piękne, ale również trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Wysokiej jakości narożniki wyposażone są w wykończenia, które nie zmieniają koloru, nie ulegają zmechaceniu, są wytrzymałe i odporne na przecieranie czy prucie, jak również łatwe w pielęgnacji. To niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku osób posiadających dzieci i/lub zwierzęta.

A jakich narożników nie wybierać? Przede wszystkim nigdy nie decydujmy się na zakup mebla wykonanego z niskiej jakości materiałów. Narożnik jest sprzętem używanym na co dzień, w związku z powyższym musi on odznaczać się wytrzymałością. Często zdarza się, że niska cena wynika z użycia przez producenta zbyt cienkiej tkaniny obiciowej, co może skutkować powstaniem nieestetycznych przetarć czy nawet dziur.

Cena

Ostatnim – jednak wcale nie mniej istotnym - kryterium wyboru narożnika jest jego cena. Pamiętajmy, że zakup bardzo taniego narożnika może wiązać się ze sporą ilością niedogodności, takich jak np. problem z rozkładaniem. Jeśli nasz budżet jest mocno ograniczony, wówczas rozwiązaniem może okazać się zakup używanego mebla na aukcji internetowej (np. https://allegro.pl). W ten sposób nabędziemy sprzęt wysokiej jakości bez zbytniego nadwyrężania zasobów portfela.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Astibuagfot. harvepino


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: