Wtyczka Web of Trust wskaże zaufaną stronę lub sklep

05-08-2010, 09:50

11 milionów użytkowników darmowej wtyczki Web of Trust (WOT) każdego dnia ocenia wiarygodność stron w sieci WWW. System ten analizuje wystawione przez internautów oceny i wykrywa zarówno próby celowej manipulacji, jak i ewentualne bezpodstawne ocenianie - zapewniają twórcy narzędzia dostępnego na wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach. Wtyczka ma być przydatna także w ocenie sklepów internetowych, decydując, które są godne zaufania.

Po kontakcie z odwiedzoną stroną każdy z użytkowników Web of Trust może ocenić witrynę. Dodatek WOT, dostępny także w polskiej wersji językowej, daje możliwość oceniania witryn internetowych w 4 kategoriach:

  • zaufanie,
  • wiarygodność operatora,
  • prywatność,
  • bezpieczeństwo dzieci.

W ten sposób rośnie baza, która liczy już 30 milionów stron. WOT korzysta także z danych list witryn phishingowych i współpracuje z firmami zajmującymi się bezpieczeństwem sieci.

Dodatek WOT umożliwia wyświetlanie ocen bezpieczeństwa obok wyników wyszukiwania w Google, Bing, Wikipedii i innych, a oceny reputacji witryn są stale aktualizowane na podstawie informacji pochodzących od milionów użytkowników społeczności WOT i danych z wielu zaufanych źródeł, w tym list witryn phishingowych.

>> Czytaj też: JakKupować wskaże sklepy godne zaufania

Sonda
Korzystasz z narzędzi rekomendujących strony WWW?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

WOT jest narzędziem, za pomocą którego podnoszona jest wiarygodność w sieci. System analizuje wystawione oceny i wykrywa zarówno próby celowej manipulacji, jak i ewentualne bezpodstawne ocenianie. WOT korzysta ze źródeł oceniających strony internetowe, takich jak: PhishTank, hpHosts, lista niebezpiecznych domen DNS-BH i serwis Artists Against 419.

11 milionów użytkowników WOT, oceniło już blisko 30 milionów stron internetowych. Liczba ta rośnie dziennie o 25 tysięcy.

Bezpłatny dodatek zabezpieczeń jest dostępny do pobrania dla przeglądarek Google Chrome, Firefoksa, Internet Explorera oraz Safari, a w przypadku przeglądarki Opera można dodać WOT bookmarklet.

Działanie Web of Trust
fot. - Działanie Web of Trust
 Dział Techniczny WOT pracuje nad dodatkiem dla mobilnej wyszukiwarki Nokia Maemo. Opracowywane jest także rozwiązanie dla systemu Android.

- WOT ma przygotowany już dodatek dla Mozilla Fennec dla użytkowników urządzeń mobilnych, który powinien wkrótce być opublikowany. W tej chwili użytkownicy tych urządzeń mogą oceniać strony internetowe, używając bezpośrednio karty wyników WOT (the site's reputation scorecard) – tłumaczy Beata Indola, Partnership Manager WOT Services.

>> Czytaj też: SMB: Rośnie rola bezpieczeństwa i renomy sklepów internetowych

WOT oferuje 3 różne ustawienia poziomu ochrony: podstawowy, minimalny i kontrolę rodzicielską. Aby móc oceniać witryny, dodawać do nich komentarze i tworzyć wątki na forum, potrzebny jest dodatek WOT oraz rejestracja jako użytkownik WOT.

Bezpłatna wtyczka WOT jest dostępna na stronie mywot.com/pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031