Wszystko o próchnicy

24-04-2019, 08:02

Na próchnicę cierpi obecnie naprawdę bardzo wiele osób – nie tylko dzieci, ale także dorośli. Wpływa na to wiele różnorodnych czynników, które z łatwością można wyeliminować z naszego życia, aby zapobiec powstawaniu i rozwojowi choroby, jaką jest próchnica.

Przyczyny powstawania próchnicy

Próchnicę wywołują bakterie, które namnażają się w naszej jamie ustnej w zastraszającym tempie. W naszej buzi znajduje się naprawdę ogromna ilość bakterii – nie wszystkie jednak są tymi „złymi”, które szkodzą naszym zębom. Tylko niektóre wywołują chorobę, jaką jest próchnica. Pożywką dla nich są głównie cukry – dlatego też nie bez przyczyny mówi się dzieciom, żeby nie jadły słodyczy, bo będą miały brzydkie zęby. Jest w tym nieco prawdy. Oczywiście nie wszyscy, którzy jedzą słodkie przekąski będą zmagać się z próchnicą. Kluczem do posiadania zdrowych zębów jest bowiem przede wszystkim ich prawidłowa higiena i pielęgnacja całej jamy ustnej.

Zapobieganie próchnicy

Co robić, aby nie nabawić się próchnicy? Jest kilka wskazówek, które z pewnością pomogą Ci w utrzymaniu Twoich zębów w zdrowym stanie. Wystarczy zastosować się do kilku podstawowych zasad, które wdrożone w życie dadzą nam cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Najważniejszą rzeczą jest odpowiednia higiena. Starajmy się myć zęby zawsze rano i wieczorem, a najlepiej także po każdym posiłku. Przy szczotkowaniu zębów skupmy się nie tylko na zewnętrznej ich części. Wyczyśćmy dokładnie również wewnętrzną ich stronę. Nie zapominajmy również o języku – na nim również pozostaje wiele resztek jedzenia, a one doprowadzają do rozwoju bakterii powodujących próchnicę. Oczyśćmy dobrze również przestrzenie pomiędzy naszymi zębami. W zakamarkach bowiem również ukrywają się resztki pokarmu. Niewyczyszczenie ich to prosty sposób do nabawienia się próchnicy. Aby dokładnie wyczyścić przestrzenie pomiędzy naszymi zębami, możemy wykorzystać kilka sposobów - nić dentystyczna, szczoteczka międzyzębowa, irygator dentystyczny. Dwie pierwsze propozycje to tańsze opcje, trzecia będzie zdecydowanie droższa i bardziej profesjonalna. Jeśli jednak nie chcemy decydować się od razu na irygator, to nic dentystyczna czy szczoteczka międzyzębowa z pewnością wystarczą. Warto pamiętać, że każdy z nas powinien odpowiednio oczyszczać zakamarki między zębami. Wiele osób uważa bowiem, że nić dentystyczna czy szczoteczka międzyzębowa to opcje tylko i wyłącznie dla osób, które noszą aparat ortodontyczny. Jest to mylne przekonanie. Nawet bez aparatu ortodontycznego w naszej jamie ustnej jest bardzo wiele miejsc, które trudno jest wyczyścić za pomocą standardowej szczoteczki do zębów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćfot. Astibuagfot. harvepino


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: