Wspomnienia z Powstania Warszawskiego na Facebooku

01-08-2009, 12:11

W związku z 65. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego na Facebooku stworzono profile dwojga młodych ludzi - "Sosny" i "Kostka". Była to para zakochanych powstańców. Autorem pomysłu jest agencja reklamowa San Markos.

Live 1944 - Powstanie Warszawskie na Facebooku
fot. - Live 1944 - Powstanie Warszawskie na Facebooku
W serwisie Facebook stworzono dwa fikcyjne profile powstańców warszawskich - "Sosny" i "Kostka", którzy relacjonują walki sprzed 65 lat.

Ideą projektu "1944 Live" jest dotarcie do młodych ludzi z informacjami o Powstaniu Warszawskim - w ich języku i w ich środowisku.

Profile mają być codziennie aktualizowane do końca okresu, w którym trwało powstanie (początek października). Projekt ma postać prywatnej kroniki powstania widzianego oczami dwojga młodych ludzi. "Kostek" i "Sosna" będą prowadzić dyskusje dotyczące minionego okresu oraz umieszczać zdjęcia upamiętniające wydarzenia z 1944 roku.

Pomysłodawcami akcji są specjaliści od reklamy. Jeden z inicjatorów projektu jest scenarzystą filmu o Powstaniu Warszawskim. Drugi to rodowity warszawiak, który chciał przypomnieć nastrój ówczesnego okresu.

Linki do profili (niestety trzeba być zarejestrowanym w serwisie, żeby zapoznać się z powstańczą kroniką):


Tematy pokrewne:  

tag Powstanie Warszawskietag Facebook
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy