WSiP łączy podręczniki szkolne z narzędziem online

02-06-2011, 12:32

Zestawy do nauczania oparte na klasycznych wydaniach papierowych, uzupełnione o narzędzia multimedialne i ćwiczenia w wersji online zaoferowały Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne we współpracy z Pearson. Wydawcy przekonują, że nie trzeba czekać na laptopy dla uczniów, aby unowocześnić polską edukację.

Nowe oferty WSiP i Pearsona to systemy WSIPnet.pl oraz MyEnglishLab.pl, adresowane do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Mają one sprawdzać prace domowe uczniów i automatycznie podawać wyniki. System wskaże najczęściej popełniane błędy i podpowie, dlaczego inna odpowiedź jest poprawna, by w kolejnym podejściu uczeń uzyskał lepszy wynik.

Platformy internetowe WSiP i Pearsona mają pomagać uczniom lepiej organizować proces samokształcenia. Mogą oni sami rozwiązywać ćwiczenia, otrzymywać wyniki, wskazówki do dalszego kształcenia. Nauczyciel może wygenerować z systemu gotowy raport o każdym lub o wszystkich uczniach, jednej lub wielu klasach, co ułatwia przygotowywanie kolejnych lekcji.

>>> Czytaj: EduCamp w Łodzi o językach obcych

To ciekawa propozycja, bo wydawcy postarali się o wykorzystanie potencjału urządzeń spotykanych w domach uczniów, nie tylko tych dostępnych w szkole.

- Połączenie klasycznego modelu nauczania z multimedialnym i interaktywnym
podręcznikiem podczas zajęć lekcyjnych i językowych oraz system elektronicznych
ćwiczeń wykonywanych online to właśnie jest nowy kierunek w edukacji
– mówi dyrektor wydawnictwa WSiP Renata Łapińska - Uczniowie mają dostęp do komputerów i internetu, wreszcie więc możemy im zaproponować kompletny system edukacyjny, zgodny z podstawą nauczania, wymogami egzaminu gimnazjalnego i przede wszystkim zwyczajami nauczycieli.

Nauczyciele nie muszą rezygnować z dotychczasowych metod nauczania. Dostają natomiast narzędzia i funkcje, które proces nauczania czynią bardziej urozmaiconym. Z
rozwiązania systemowego MyEnglishLab skorzystało już 8 mln studentów i uczniów na
świecie.

Więcej informacji na temat rozwiązań znaleźć można na stronach internetowych obu wydawnictw: www.MyEnglishLab.pl, www.pearsonlongman.pl/digital, www.WSiPnet.pl, www.wsipnet.pl/materialy/pomagamy_uczyc_gimnazjum.pdf oraz www.wsipnet.pl/materialy/folder_wsipnet.pdf.

>>> Czytaj: 100 tys. dolarów na biznes zamiast szkoły?


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31