Wrocław: system e-oświaty od Sygnity

08-08-2011, 13:50

Platforma edukacyjna, system biblioteczny, elektroniczne usprawnienia w zarządzaniu oświatą - takie możliwości ma oferować wdrażany we Wrocławiu zintegrowany system e-oświaty. Dostarczy go firma Sygnity. Wartość umowy to ponad 15 mln zł brutto.

Wdrożenie systemu będzie realizowane przez Wrocław w ramach dwóch projektów "Rozwój informatycznego systemu zarządzania wrocławską oświatą" oraz "Rozwój usług elektronicznych we wrocławskiej oświacie" współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Inwestycja ma usprawnić elektroniczne wsparcie w zarządzaniu wrocławską oświatą, komunikację urzędu z placówkami oświatowymi i innymi instytucjami zajmującymi się sprawami oświatowymi. Oprogramowanie we wszystkich szkołach zostanie zaktualizowane i ujednolicone, a to ułatwi pracę.

>>> Czytaj: EduCamp w Krakowie o mediach w edukacji

W ramach projektu Sygnity dostarczy również pocztę elektroniczną oraz system biblioteczny, w którym mieszkańcy będą mogli zarejestrować się online, wyszukać interesującą ich pozycję książkową i sprawdzić jej dostępność w danej bibliotece. Czytelnik będzie miał także możliwość zarezerwowania i wypożyczenia określonej pozycji przy użyciu Karty Miejskiej, która umożliwi identyfikację osoby wypożyczającej książkę.

Z myślą o uczniach i nauczycielach przygotowana zostanie platforma edukacyjna - narzędzie pracy zespołowej i samodzielnej, wymiany materiałów edukacyjnych, pozwalające na swobodne komunikowanie się, w różnych kombinacjach, nauczycieli i uczniów. Pozwoli ona również na prowadzenie zajęć na odległość. Uczniowie i rodzice będą też mogli monitorować osiągane wyniki dzięki dziennikowi elektronicznemu oraz wykorzystać unowocześnioną usługę naboru elektronicznego.

Zakończenie projektu planowane jest na 30 czerwca 2012 r. W ramach umowy Sygnity zapewni także serwis systemu przez okres pięciu lat.

>>> Czytaj: Ruszył portal edukacyjny o sztuce i inwestycjach w dzieła


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
To warto przeczytać


Komentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.